Gezmek Tozmak

Yunanistan Vizesi Nasıl Alınır?

yunanistan 2018 vize - Yunanistan Vizesi Nasıl Alınır?

Türklerin en çok ziyaret ettiği ülkelerden biri de Yunanistan’dır. Öyle ki yaz aylarının yaklaşmasıyla birlikte eminiz ki  pek çok kişi “Yunanistan vizesi nasıl alınır?” sorusuna yanıt aramaktadır. Uzun süre önce planladığım gezim ve bu süreç hakkında edindiğim tecrübelerimi sizlerle  paylaşmak istiyorum. Yunanistan’a gitmek isteyen Türk vatandaşları, ülkeye yapacakları gezide vize almak zorundadır. Fakat, hususi, hizmet ya da diplomatik pasaport hamili iseniz vizeden muaf tutulacaksınız. Umumi pasaporta sahip olan Türkler, vize için bazı prosedürleri yerine getirmek zorundadır.

Yunanistan vizesi almak için; seyahat dönüşünde de en az 6 ay boyunca geçerliliği bulunan pasaporta sahip olmak gerekir. Eğer pasaportunuz 10 yıldan daha eski ise ne yazık ki vize başvurunuz olumlu değerlendirilemeyecektir. Bu ülkeden vize alabilmek için gerekli olan diğer evraklar ise; pasaportun fotoğraflı sayfasının fotokopisi, 2 adet biometrik fotoğraf, elektronik ortamlarda doldurulmuş Yunanistan vize başvuru formu, otel rezervasyon bilgisini gösterir belge, aracı kurumun hizmet harcı ve 35 Euro!da vize harcı ödemek gerekmektedir.

Yunanistan Vizesi 2018

Yunanistan 2018

Yunanistan’da Nereye Gidilir?

Yunanistan güzel bir tatil yapmak için en iyi ülkelerden biridir. Peki Yunanistan’da nereye gidilir? Şüphesiz ki bu ülkede gezilebilecek en güzel yerlerden biri de Selanik’tir. Her Türkün mutlaka ziyaret etmesi gereken bu kent, başken Atina’dan sonra en büyük şehirdir. Yunanistan’da gezilebilecek olan diğer diğer yerler ise Halkidiki, Mora Yarımadası, Delphi, Meteora, Girit, Korinth Kanalı ve başkent Atina’dır.

Ücretsiz Meksika Vizesi Nasıl Alınır?

Yazar Hakkında

Umut Ali Alaraş

Merhaba Ben Umut, Türkiye'nin Antalya ilinde yaşıyorum. Futbol hakemliği ve boş zamanlarımda webmasterlik yapıyorum. Aynı zamanda makale yazarlığı yapıyorum. Akdeniz Üniversitesi Mekatronik okumaktaydım.

Bir Yorum Yap