Bloglama

Yıkılmış Bir Evin Yıkılmamış Kalpleri

ev cocuk - Yıkılmış Bir Evin Yıkılmamış Kalpleri

Merhaba arkadaşlar geçenlerde bir  olaya şahit oldum. Bunları da sizlerle paylaşmak istedim. Öncelikle bunları yazma sebebim hepimizin insan olduğunu duygularımızın olduğu ve bir tane canımız olduğunu hatırlatmak için. Unutmayın arkadaşlar bir defa dünyaya geleceğiz bir her bu anı yaşacağız. Her neyse olaya geçelim…

Antalya’da oturduğum yerin yakınında kız arkadaşımın evine gidiyordum. Sonra bir büyük kepçenin müstakil bir evin üzerine çıktığını gördüm. Olayın tarihi 05.06.2018 saati ise iftar saati. Bakın iftar saati. Neyse olabilir yani son zamanlarda Antalya’da kentsel dönüşüm çok olmaya başladı her yeri yıktılar diyebilirim. Sonra bir ses ve ardından toz bulutunu gördüm. Evet arkadaşlar kepçe o insanların evine içeride insan varken girdi. Çok şükür ki can kaybı yok. AMAA! O evin içerişinde 10 yaşlarında 3 tane çocuk vardı. 2 erkek biri kız olmak üzere sanırım kız daha bebekti. Hiçbir uyarı gelmediğini oturdukları evde kiracı olduklarını söylüyorlardı.

Neyse asıl konuya geçmek istiyorum. Düşünsenize siz evdeyken 3 tane çocuğunuz ve karınız varken eve bir anda kepçe girmesini. Kendinizi o asgari ücretle çalışan insanın yerine koyun. Her ay geçim sıkıntı ve o çocukların masraflarını düşünün. Birde asıl kendinizin yerine koymanız gereken yere yani o küçük çocuğun yerine koyun. Nasıl bir travma geçirdiğinizi? Ya sakat kalsaydınız yada kardeşlerinizden birisi ölseydi veya anne babanızı kaybetseydiniz.

Arkadaşlar şu dünyada paradan önemli olan çok şey var bunlardan biriside insan hayatı diğeri insanlardır. Başkalarının düşünün demiyorum. En azından kapıyı çalıp haber verseydiniz diyorum. Bu mübarek günlerde bu insanlar nerede kalacaklar düşünün diyorum. Duyarlı olun. Yeri gelsin duyar kasın ama unutmayın hepimiz insanız.

Bu şekildeki bencil kendini ve parayı düşünen insanları hayatınızdan çıkarın. Sağlıcakla kalın. Okuduğunuz için teşekkür ederim.

Yazar Hakkında

Umut Ali Alaraş

Merhaba Ben Umut, Türkiye'nin Antalya ilinde yaşıyorum. Futbol hakemliği ve boş zamanlarımda webmasterlik yapıyorum. Aynı zamanda makale yazarlığı yapıyorum. Akdeniz Üniversitesi Mekatronik okumaktaydım.

1 Yorum

  • Orada ciddi bir mantık hatası var, tebligat yapması gereken kişi ya da kurumlar görevlerini layıkıyla yerine getirmemiş. Bu çok şükür ki bir cana mâl olmamış ama ya olsaydı!

    Öte yandan Ah Muhsin Ünlü’nün bir sözü geldi burada aklıma: “Gezegene bakıyorum. Böyle bir yerde kira vermek zorunda kalmak çok saçma.”

Bir Yorum Yap