Teknoloji

WhatsApp’ta Engellendiğimi Nasıl Anlarım?

whatsapp 810x425 - WhatsApp'ta Engellendiğimi Nasıl Anlarım?

Whatsapp geçmişten beri en iyi mesajlaşma uygulaması ünvanını koruyor. Bizlerde çokça whatsapp kullanıyoruz. Pekii WhatsApp’ta engellendiğimi nasıl anlarım? diye bir soru soruyorsanız tam yerindesiniz. Aklımızda bir çok soru var acaba engellendim mi? yada Noldu ya foton gitti? gibi. Neyse daha fazla falı uzatmadan konumuza geçelim.

WhatsApp’ta Engel Nasıl Anlaşılır?

İlk olarak sizi engellediğini düşündüğünüz kişinin profiline girelim. İlk olarak profil fotoğrafı var mı diye bakıyoruz. Varsa engellenmemişsinizdir. Eğer yoksa hemen altında bulunan son görülmeye bakalım buda varsa yine engel yemediniz demek. Fakat karşıdaki kişi hem fotoğrafını hemde son görülmesini kapatmış olabilir.

Ona bir mesaj gönderin. İki adet okey işaret çıkarsa engellenmediğiniz anlamına gelir ama tek okey çıkarsa internetide kapalı olabilir. Daha sonra kişinin profiline girerek durumuna bakın.  Bu ve diğer belirttiğimiz koşullar yoksa büyük olasılıkla whatsapptan engellenmişsiniz demektir.

Yazar Hakkında

Umut Ali Alaraş

Merhaba Ben Umut, Türkiye'nin Antalya ilinde yaşıyorum. Futbol hakemliği ve boş zamanlarımda webmasterlik yapıyorum. Aynı zamanda makale yazarlığı yapıyorum. Akdeniz Üniversitesi Mekatronik okumaktaydım.

Bir Yorum Yap