Teknoloji

WhatsApp Para Gönderme

Whatsapp para gonderme - WhatsApp Para Gönderme

WhatsApp dünyada en çok kullanılan bir mesajlaşma uygulamasıdır. Günde yaklaşık olarak 55 milyar mesaj gönderilmektedir. Yakın zaman içerisinde WhatsApp para göndermeyi hedefliyor. Bu kadar iyi bir mesajlaşma  uygulaması için güzel bir fikir. bir duyuma göre WhatsApp’tan para gönderirken bundan pay almayacağını iddia ediyor. bu ola bildikçe mümkün çünkü WhatsApp zaten reklam olmadan para kazanabiliyor. Para gönderme ile daha kişi faydalı olmak istiyor olabilir. Tabii konu WhatsApp olunca güven başta geliyor.

 

Whatsapp Para Gönderme İşlemi Nasıl Yapılır?

Udi yani Unified Payment İnternface olarak isimlendirilen bu yenilik tamamen whatsappdan para gönderme üzerine kurulmuştur. Hem İos  hemde Android yani WhatsApp kullanabilen tüm telefonlardan para gönderme işlemini rahatça yapılabilecektir. Yani hedeflenen asıl bu. Para transferi yapabilmek için Whatsapp ödemeler kısmında gizlilik politikası ve koşulları kabul etmeniz gerekli. Ve banka hesaplarınızın WhatsApp’a tanımlı olması gerekmektedir. Fakat henüz WhatsApp bunu aktif etmediği için para gönderme işlemimiz şu an için maalesef yapılamıyor.

 

WhatsApp para gönderme işlemlerini yapabilmemiz için WhatsApp’ın bunu aktif etmesi gerekli. Aktif olduğunda sitemi ziyaret ederseniz siz için bu konuyu güncelleyeceğim. Bugün sizlere WhatsApp para gönderme işlemini anlattım merak ettikleriniz veya bana söylemek istedikleriniz var ise yorum olarak atmaktan çekinmeyin. Görüşmek Üzere!

Yazar Hakkında

Umut Ali Alaraş

Merhaba Ben Umut, Türkiye'nin Antalya ilinde yaşıyorum. Futbol hakemliği ve boş zamanlarımda webmasterlik yapıyorum. Aynı zamanda makale yazarlığı yapıyorum. Akdeniz Üniversitesi Mekatronik okumaktaydım.

Bir Yorum Yap