Güncel Tanıtım

Ünlü Şairlerin Sözleri ve Hayatları

attila ilhan - Ünlü Şairlerin Sözleri ve Hayatları

Ünlü Şairlerin Hayatı ve Sözleri

Türkiye’nin gelmiş geçmiş en büyük şairlerinden birisi olan Atilla İlhan, İzmir’in Menemen ilçesinde dünyaya geldi. İkinci yenici akımına vermiş olduğu destekle birlikte, kısa süre içerisinde en bilinen ve en sevilen şairlerden birisi olan Atilla İlhan, ‘Ne kadınlar sevdim, aslında yoktular’ sözü ile hafızalarımıza kazınmış çok özel bir şairdir. Bunun dışında birçok sözü bulunan Atilla İlhan’ın sözlerine değinmekte fayda bulunuyor. Uzun yıllardır aşıkların en sevdiği ve duygularını birbirleri ile paylaştığı şairler arasında olan Atilla İlhan, oldukça başarılı bir şairdir.

‘Döndüm arkamı sana, sen sırtımdan vurmayı seversin yüzüm ağır gelmesin diyerek, diğer şairlerden farkını ortaya koymuştur.

Attila İlhan sözleri için tıklayın.

Can Yücel Kimdir?

Can Yücel, toplumcu gerçekçi şairler arasında ön plana çıkmış şairlerden birisidir. Gerek ağır diliyle, gerekse toplumu bilgilendirmeye yönelik edebiyatı ile halen pek çok edebiyatseverin en sevdiği şairler arasında yer almaktadır.

Büyük Eserleri ile ön plana çıkan yalnızlığı ve hissizliği en iyi ifade etmenize yardımcı olacak şairler arasında olan Can Yücel, halen birçok kişinin güne başlarken okuduğu şiirlerin sahibi olarak bilinmektedir.

Yerin seni çektiği kadar ağırsın,
Kanatların çırpındığı kadar hafif..
Kalbinin attığı kadar canlısın,
Gözlerinin uzağı gördüğü kadar genç…
Sevdiklerin kadar iyisin,
Nefret ettiklerin kadar kötü..

Şiiri en beğenilenler arasındadır.

Can yücel sözleri için tıklayın.

Bu sitede bir çok şairler bulunmaktadır incelemenizi tavsiye ederiz. https://www.bilginvecahil.com

Yazar Hakkında

Umut Ali Alaraş

Merhaba Ben Umut, Türkiye'nin Antalya ilinde yaşıyorum. Futbol hakemliği ve boş zamanlarımda webmasterlik yapıyorum. Aynı zamanda makale yazarlığı yapıyorum. Akdeniz Üniversitesi Mekatronik okumaktaydım.

2 Yorum

Bir Yorum Yap