İnternet

TurkNet Nasıl?

Turknet Nasıl 2018

Turknet Adsl hakkında detaylı bilgiler yazımızda kota sınırsızmı, taahhütsüz adsl gibi merak ettiğiniz konular hakkında detaylı bilgi için yazımızı sonuna kadar okuyabilirsiniz.Sizde eğer bir Turknet kullanıcısı iseniz Turknet kullanıcısı olarak  yorumunuzu bizimle paylaşarak diğer okuyucularımızada faydalı olabilirsiniz.

2018 yılın en iyi internet sağlayıcısını anlattığım yazımıda okumalısınız: https://www.umutalialaras.com.tr/en-iyi-internet-saglayicisi-hangisi-2018/

Bildiğimiz üzere geçtiğimiz günlerde adil kullanım kotasını kaldırdı. Bu sebepten dolayı Türkiye’deki internet sağlayıcıları açısından en popüleri haline gelecek gibi görünüyor. Fakat şu anda çok fazla kullanıcı olmaması sebebiyle insanlar TurkNet firmasına güvenmemekteler. İlk başlarda bende güvenmiyordum. Türk Telekom ile sözleşmem bittiği için Turknet’in taahhütsüz adil kullanım kotasız internetini denemek isterdim.İlk ay vazgeçebilirdim benim için hiçbir zararı yoktu. Nasılsa memnun olmadığım internetin parasını ödemeyecektim. Beni kullanmaya teşvik etti. Daha sonrasında internet üzerinden başvurumu yaptım.

Bir aksilik gördüm. Eğer bunu firmadan birileri okuyorsa bu tavsiyeme yemek kulak versinler. Bu aksilik değil de neyse şöyle anlatayım. Başvuru formlarını kendilerine kargolamamı istediler. Ücretini benim ödeyeceğimi ve karşı ödemeli yollarsam kabul edilmeyeceğini söylediler. Ben de biraz düşünüp taşınıp başvurumu yapıp gerekli belgeleri kargoladım. 2 ya da 3 gün sonra internetim geldi ama ne geldi(!). Birazdan aşağıda başıma neler geldiğini anlatacağım.

 Turknet’in İnterneti Nasıl?

İnternetim gayet iyi. Bana 35 mbps hız verdiler. Bu da diğer internet sağlayıcılarına göre hem fiyat hem de performans olarak muhteşem ötesiydi. Ayda 59.90 TL’ye hem adil kullanımı yok hem de hızlı bir internetim olacaktı. Aradan birkaç gün geçtikten sonra internetimde ara ara kopmalar yaşadım. Bazen ise yavaşlamalar oldu. Gün geçtikçe çoğalmaya, artmaya başladı. Bir gün sabah uyandığımda ise internetim tamamen kesilmişti. Hemen müşteri hizmetlerini arayıp arıza kaydı bildirdim. Daha sonra bana internetimin geldiğini belirten bir mesaj geldi. Eve geldiğimde internetin var olduğunu gördüm. İnterneti kullanamadım dışarı çıkmak zorundaydım. İşlerimi bitirdikten sonra tekrar eve geldiğimde internetim yoktu. Modemi kapatıp açtım ve tüm ayarları tekrardan girdim. Yaklaşık 15 dakika sonra internetim geldi. Sabah uyandığımda internet yine yoktu. Turk.net’in sitesine gitmek için tıklayınız.

türknet adsl yorumları

Turknet Adsl Nasıl

Bu Sefer Türk Telekom?

Hemen bir Türk Telekom mağazasına gidip internet satın aldım. Turknet ile olan bağlantılarımı tamamen bitirecek ve yeniden ttnet interneti kullanmaya başlayacaktım. İşlerimin aciliyetinden dolayı hızlı karar vermem gerekiyordu. Müşteri hizmetlerini aradım. Onlar ile çalışmak istemediğimi bildirdim. Onlar ise 5.90 tl kadar bir fatura ödeyeceğimi söylediler. Reklamlarında bunlardan hiç bahsetmiyorlardı sizi uyarayım. Bu tutar benim için önemli değildi amacım sadece internetimin olmasıydı. Türk Telekom internetimi kurmaya şu an dahil iki haftadır kimse gelmedi. Bende bu süreçte Turknet’e tekrar arıza kaydı bıraktım. yaklaşık olarak 1 gün sonra internetim geldi. Sorunsuz bir şekilde şu an kullanıyorum. Diyeceğim o ki Türkiye’de internet işi şans. Ben size gidin TurkNet alın yada başka bir firma alın demiyorum. Artık ben dahil kimse Türkiye’deki internet sağlayıcı firmalarına güvenmemekte. Gayette haklıyız internet hızımız hem düşük hem de pahalı fiyatlarda satılıyor.

Unutmadan söyleyeyim, hala Türk Telekom firması internet bağlamaya gelmedi. Zaten onu da iptal ettirecektim. Özetle TurkNet firması müşterisine özen gösteren bir firma. Sanırım daha yeni olduklarından dolayı biraz tecrübe eksiklikleri var. İnternette okuduğum yorumlara göre birçok kişi bu kesilme sorununu yaşamakta. Ben yaptığım araştırmalara dayanarak bu sorunun TurkNet ile ilgili değil altyapı sahibi olan firma ile ilgili olduğunu düşünüyorum. TurkNet adının karalanması için bu tür çalışmalar yapılabilir ama yapılıyor demiyorum.

Bugünki yazımda Turknet nasıl olduğuna dair kendi tecrübelerimi anlattım. Umarım bu yazım sizlere yararlı olmuştur. Ayrıca sizlerinde denememi istediğiniz internet sağlayıcıları olursa bu konuda araştırıp deneyimlerimi sizlere sunmayı isterim. Türkiyedeki En İyi İnternet Sağlayıcıları yazımı da okumanızı tavsiye ederim. Herhangi bir sorun görüyorsanız yorum atmaktan çekinmeyiniz.

Tarih: 5 kasım 2017 Tekrardan iyi günler bu gün internetim son derece iyi bu yazıyı yazdıktan sonra hiç sorun yaşamadım. İnternet üzerinde bir çok forumda kötüleme çalışmaları başlamış gibi görüyorum. Bunu önemsemeyin arkadaşlar gayet güvenilir bir firmadır. Bir sorununuz olursa ben yine buradayım bana yazmaktan çekinmeyiniz.

Güncelleme: 29 Temmuz 2018, Şu anda bu makaleyi yazdığım ilk günden beri turknet kullanıyorum. Bir çok sorun oldu fakat halende çok memnum. Fiyatlarında zam yapıldı. Buda gayet normal çünkü internet sağlayıcılarının hepsi zam yaptı.

Güncelleme: Bu makaleyi okumaya üşenenler için Youtube Kanalımda Turknet Nasıl bir video yükledim.

İzlemek isterseniz:

Yazar Hakkında

Umut Ali Alaraş

Merhaba Ben Umut, Türkiye'nin Antalya ilinde yaşıyorum. Futbol hakemliği ve boş zamanlarımda webmasterlik yapıyorum. Aynı zamanda makale yazarlığı yapıyorum. Akdeniz Üniversitesi Mekatronik okumaktaydım.

12 Yorum

  • Açıkcası ben 2003’ten beri aktif internet kullanıcısıyım ve çoğu kişi gibi TTNET ile girdi hayatıma. Son 3 senedir Turkcell kullanıyorum ama burdaki altyapı yetersizliği yüzünden lanet bir internet’e sahibim.

    Türknet şu sıralar çok revaçta AKK konusu Türknet nasıl bir sağlayıcı ? diye baya düşündürdü beni.
    Hele bir şuraya altyapı yapılsa verdiğim paranın karşılığını bir alabilsem 🙁

  • Superonline fiber alt yapısı varsa sıkıntı yaşama ihtimaliniz yok denecek kadar az, Türkiye’de internetin rezilliği diye bir algı olamaz sadece Türk Telekom alt yapısında gerçi oda Fiber olmayan yerlerinde yine aynı şekilde zira Türk Telekom’un fiberide oldukça iyi.

    • Bu düşünceye bende katılıyorum fakat Turkcell superonline’de sorun yaşayan tanıdığım insanlar var. Örneğin sözleşme bitti modemi teslim edecek dilekçe yazılmasını gerektiğini söylemeden bir fatura daha geldi. Sebebi ise kullanılmış internet oysaki kullanılmadan fatura geldi.

    • Turknet bana kalırsa fiyat olarak çok iyi akksiz olmasıyla beraber fakat SuperOnline’nın müşteri tutumu yanlış. Modemli bir internet aldınız onu gelip kuruyorlar fakat siz transfer ettiğinizde yani taşındığınızda bu işlemi size eziyet eder gibi yapıyorlar 1-2 ay bekleyen insanları görmüştüm.

Bir Yorum Yap