Görüş - Yorum

Türkiye’nin En Güzel Şehri İzmir

Izmir Gece Kordon 810x456 - Türkiye'nin En Güzel Şehri İzmir

 

izmir 300x159 - Türkiye'nin En Güzel Şehri İzmirTürkiye’nin üçüncü metropollerinden biri olarak öne çıkan İzmir, güzellikleriyle büyülemeyi başarıyor. İzmir’e geldiğiniz zaman acaba hangisinden başlasam diyebileceğiniz pek çok güzel yerleri var. Fuar kültürü, ticareti, eğlence merkezleri, yaz kış yapabileceğiniz etkinlikleri ile İzmir, her daim adını tüm dünyaya duyuran bir şehir olmayı başarmıştır. İzmir’in batı tarafında denizi, , plajları ve termal merkezleriyle Çeşme Yarımadasına kadar uzanan çok önemli yerleri bulunur. Sadece deniz kültürüyle değil aynı zamanda tarih kokusunu da içimize çekmemize neden olacak tarihi kalıntılarıyla da varlığını sürdürüyor. Antik çağların en ünlü kentleri arasında boy gösteren Efes, İzmir’in en çok ziyaret edilen yerlerinden birisidir. Sadece İzmir Halkı değil, diğer şehirlerin haricinde yabancı turistlerin akımına da uğrayan bir yer olmuştur. Ilıman bir iklime sahip olduğundan dolayı yaz kış istediğiniz her şeyi çok rahat şekilde yapabilir ve tatilinizi huzur içerisinde geçirebilirsiniz. Yazın gelmesi ile birlikte hemen herkes plajlarda ki yerini alır. Aynı zamanda  İzmir Uluslararası Sanat Festivali ve Uluslararası Fuarı etkinlikleri de İzmir halkının bir başka eğlencesi içerisinde bulunuyor. Hem karada hem de suda aktif faaliyetler sürdüren güzel şehirde gezebileceğiniz pek çok güzellik e yiyebileceğiniz sayısız çeşitler mevcut.

İzmir Kordon Gezintisi

İnsanların keyif içerisinde yürüyüş yaptıkları bu yerin ambiyansı oldukça büyüleyicidir. Sahil, vapurlar ve sıcak İzmir halkıyla bütünleşen bu yerin gece gündüz demeden sürekli hareketli olduğunu söylemek isterim. İzmir Kordon‘ da arkadaşlarınızla çimlere oturarak çekirdek bile çitletebilir ve keyif dolu sohbetler yapabilirsiniz. Yahut kafa dinlemek istediğiniz an sahile bakarak huzura erebilir ve şehri bütünüyle izleyebilirsiniz. Hatta Kordon taraflarında bisiklet süren insanları gördük sıra içiniz kıpır kıpır bile olur. Kordon tarafında hizmet veren Barların haricinde cafe ve restoranları bulabilirsiniz. İzmir Kordon’da gece başladığında ise mekanlarda ki canlı sesler ortamı ele alır.

Turistlerin Gözdesi İzmir Çeşme

eşme 300x153 - Türkiye'nin En Güzel Şehri İzmirYerli ve yabancı turistlerin göz bebeği olan Çeşme, en popüler yerlerden birisidir. Çeşme Ilıca en çok gidilen tatil beldelerinden birisidir. Çeşme’de  güneşin ve berraklığın kucaklaştığı muhteşem bir ambiyans bulunuyor. İzmir Çeşme ziyaretlerinizi yaz sezonun açılmasıyla birlikte mutlaka yapmanız gerekiyor. İzmir’e 94 km uzaklıkta bulunan Çeşme, şifalı sıcak sularıyla ün kazanmıştır. Çeşme denilince hemen herkesin es geçmeden ziyaret etmiş olduğu bir başka güzellikler arasında ise Alaçatı yer alıyor. Alaçatı’da şirin ve tarih kokan evleri gördük sıra mutlu olacaksınız. Alaçatı, İzmir’in Çeşme ilçesine bağlıdır. Özellikle  Tarihî taş evleri ve rüzgar sörfüne elverişli plajlarıyla popülarite kazanmış bu yere gelerek harika bir tatil geçirebilirsiniz.

Yazar Hakkında

Umut Ali Alaraş

Merhaba Ben Umut, Türkiye'nin Antalya ilinde yaşıyorum. Futbol hakemliği ve boş zamanlarımda webmasterlik yapıyorum. Aynı zamanda makale yazarlığı yapıyorum. Akdeniz Üniversitesi Mekatronik okumaktaydım.

5 Yorum

  • 5 yıl önce izmirdeydim. orada yaşıyordum çok özlediğimi anladım yazında. Eline sağlık. Dediğin gibi Türkiye’nin En iyi Şehri İzmir

  • Bu yaz izmir’e 1 haftalığına gittim doğru çok güzel ama artık bu kadar övüle övüle leş gibi göç alır hale geldi şehrin insanı dışardan gelenleri sevmeyecek yakında dışlayacaklar 🙂 Bu yaz Wonder Woman’ı Optimumda izlemek nasip oldu 😀

Bir Yorum Yap