Görüş - Yorum İnternet

Türkiyedeki En İyi İnternet Sağlayıcıları

internet turkiye 780x400 - Türkiyedeki En İyi İnternet Sağlayıcıları

Bugünkü konumuz Türkiye’deki en iyi internet servis sağlayıcıları. Türkiye dünya üzerinde en yavaş internetleri kullanmaktadır. Bunun sebebi bilinmemekle beraber internet sağlayıcıları da bir o kadar kötüdür. Yurt dışında yaşayan tanıdıklarımı anlattıklarına göre Türkiye’deki internet kötü ötesi. Reklamlarda müşteriyi kandırma konusunda çok iyi oldukları gibi internette de keşke o kadar iyi olsalar. Sadece sağladıkları internet değil sundukları söz ve taahhütlerde sadece kendilerine yönelik oysaki reklamlarda müşteriyi düşünüyoruz diyorlar. Yani bu konumda Tüm internet sağlayıcılarını kesip biçmeyeceğim fakat onları eleştireceğim. Umarım bu yazımı okuyan internet sağlayıcıları hatalarından ders alırlar.  Aslında günümüzde yeni yeni internet sağlayıcıları rekabeti başladı.  Bunun sebeplerinden bir tanesi ise alt yapının TTNET e ait olması.  TTNET bu alt yapısı sayesinde tüm türkiye’ye internet vermektedir. Aynı zamanda diğer internet sağlayıcılarına internetlerini satmaktadır. O internet sağlayıcıları ise bize satmaktadır. Bu yüzden internetimiz devamlı kötü. Yeni yeni diğer internet sağlayıcıları da altyapılarını da döşemeye başladılar.

 

Eve İnternet Nereden  Alınır?

Evimize bağlatacağımız internet  firmasının adreslerine gitmek en sağlıklısı. Örneğin Turkcell Superonline’dan  internet alacaksınız. Bunun için bir Turkcell mağazasına gidiniz size yardımcı olacaklar.  Sizlere önemli bir tavsiye diğer saçma sapan yerlerden internet almayınız. Firmanın mağazasına giderek en doğru ve iyi kampanyaları bulabilirsiniz.

 

En Kaliteli İnternet Sağlayıcıları

  1. TTNET –  Türk Telekom İnternet

ttnet 300x109 - Türkiyedeki En İyi İnternet SağlayıcılarıHer ne kadar yavaş ve kötü  olsa da Türkiye’nin vazgeçilmez internet sağlayıcılarından bir tanesidir. Çünkü internet alt yapısının tamamına onlar sahiptir. Ttnet ile ilgili olarak genelde ek ücret geldiği bilinmektedir yani modem ücreti gibi bir çok ücret faturanıza yansımaktadır. Unutmadan söyleyeyim apartman içinde bağlı olmayan interneti bile bağlıyorlar tek avantajları budur sanırım. Bazı kullanıcılar bilmedikleri için diğer firmalar para almaktadır. Genel olarak ttnet almıyor.

 

  1. Turkcell SuperOnline

turkcell superonline markasini kaldiriyor mu 705x290 300x123 - Türkiyedeki En İyi İnternet Sağlayıcıları

Kötü değil daha kötü. Hem yavaş internetler hemde müşteri hizmetleri olarak kötü. Bir arkadaşım Turkcell SuperOnline kullandı. En son bittiğinde fazla para istiyorlar ve diyorlar ki “Efendim devam etmek isterseniz bu ücreti sizden almayacağız”? Bir internet sağlayacısı nasıl tehdit edebilir? Turkcell Tv Dedikleri ona boş arkadaşlar önermiyorum. Tek avantajları ucuz olmalıları.

  1. TurkNet

turknet 300x82 - Türkiyedeki En İyi İnternet SağlayıcılarıAslında bu firmayı ilk sıraya yazmak isterdim fakat güvenemedim. Sebebi çok yaygın bir firma olmamaları. Oldukça uygun fiyatları var. Akk olmayan tek firma diye duymuştum tabi bu imkansız gözüyle bakıyorum. 59.99 Tl’ye 100 Mbps’e kadar internet veriyorlar. Bu tek kelimeyle muhteşem. Birde siz inceleyin: https://turk.net/

 

Bu yazıyı yazdıktan sonra TurkNet satın aldım. Nasıl olduğunu merak ediyorsanız

TurkNet Nasıl?

Yazar Hakkında

Umut Ali Alaraş

Merhaba Ben Umut, Türkiye'nin Antalya ilinde yaşıyorum. Futbol hakemliği ve boş zamanlarımda webmasterlik yapıyorum. Aynı zamanda makale yazarlığı yapıyorum. Akdeniz Üniversitesi Mekatronik okumaktaydım.

3 Yorum

  • Yıllardır TTnet kullanıyorum hizmet konusunda çok iyiler, hız konusunda da oldukça hızlı fakat biraz pahalı, bir ara Turkcell superonline’ ye geçmeyi düşündüm fakat ücret konusunda aralarında çok bir fark olmadığı için geri vazgeçtim. İnternet hizmeti almak isteyenler için faydalı bir yazı olmuş elinize sağlık.

  • Türkiyedeki en iyi internet saglayıcılar yazınızı gerçekten çok beğendim. Süperonline kullanıyordum sonra belli sıkıtnılar nedeniyle Türknet’e geçtim. Şimdilik bir sorunum yok. Fakat daha şirketleşme konusunda tam hazır değiller sanırım çünkü problem olduğu zaman müdahale konusunda biraz geç kalıyolar.

Bir Yorum Yap