İnternet

Opera VPN Kullanımı

opera vpn 810x540 - Opera VPN Kullanımı

Bugün sizlere opera vpn nasıl açılır onu konuşalım. Öncelikle günümüzde ülkemizde genel olarak twitter gibi siteler gündeme yönelik engellemeler yiyor bunları önleme yani twittere erişmek için vpn kullanmamız gerekebiliyor. Bu vpnleri kullanabilmek için çeşiti ücretli programlar vardır. Saçma sapan ücretsiz programlarda bulunmaktadır. Aynı zamanda opera’nın ücretsiz vpn servisi vardır. Unutmayalım vpnler sadece yasaklanmış siteler için değil, eğer webmaster iseniz çeşitli sebeplerden kullanabilirsiniz.

Opera VPN indirme 300x165 - Opera VPN Kullanımı

Opera VPN Kullanımı

Opera’nın bu ücretsiz vpn servisi kullanabilmek için ilk yapmamız gereken. Opera Geliştiriciler Sürümünü indirmemiz gerekiyor. Vereceğim bağlantıdan kolayca indirebilirsiniz. http://www.opera.com/tr/developer

Bu tarayıcı indirip kurulumunu tamamlayınız. Sonrasında ayarlar bölümüne girip VPN özelliğini aktif edebilirsiniz. Gezinme çubuğunun solunda vpn’nin ayarlarını bulabilirsiniz. Buradan Vpn sekmesinden hangi ülkeden olacağını rahatça seçebilirsiniz. Şimdilik sadece birkaç ülke bulunmaktadır. Bunlardan bazıları Almanya, Abd ve Kanada.

 

Bugünkü konumuzda Operada vpni nasıl kullanabiliriz onu anlattım. Eğer sizin de araştırmamı istediğiniz bir konu olursa yorum olarak yazmaktan çekinmeyiniz.

 

Yazar Hakkında

Umut Ali Alaraş

Merhaba Ben Umut, Türkiye'nin Antalya ilinde yaşıyorum. Futbol hakemliği ve boş zamanlarımda webmasterlik yapıyorum. Aynı zamanda makale yazarlığı yapıyorum. Akdeniz Üniversitesi Mekatronik okumaktaydım.

1 Yorum

Bir Yorum Yap