Kişisel Gelişim

Odaklanma Nasıl Artar?

odaklanma kitap okumak - Odaklanma Nasıl Artar?

Şimdi sizlere geçenlerde kendiminde keşfettiği ve Barış Özcan’ında videosunu çektiği bir yöntemi anlatacağım. Odaklanmayı arttırmak için çok basit bir yöntem var. Bu yöntemi yaptığınız andan itibar çok işe yaradığını hissedeceksiniz. Sadece odaklanmayı kolaylaştırmayacak ve kendimizi geliştirmek için bir çok konuda bizlere büyük yardımları olacak. Hemde çok düşük maliyetlerle hadi geçelim.

Kolay Odaklanma

Kitap okuyun. Sesli sesli kitap okuyun. Çok işe yarıyor. Kendimde bunu deneyimledim. Ben bir futbol hakemi olduğumdan maçlarda tam odaklı bir şekilde çıkmam gerekiyor. Bunun için kitap okudum. Çok büyük etkilerini gördüm. Sesli kitap okumak aynı zamanda kısa süreli hafızamıza iyi geliyor. Zaten kitap okuyoruz ama olmuyor demeyin daha çok okuyun bunu günlük 1 – 2 saat yapın o dakikadan itibaren nasıl etkisini göreceksiniz. Sesli okuyabileceğiniz ortamda değilseniz bile sadece dudaklarınızı oynatın buda faydalı olacaktır.

kitap okuyarak odaklanma 300x150 - Odaklanma Nasıl Artar?

Kitap Okuyarak Odaklanma!

Kitap okurken sıkılmayın. Kitapları okurken yavaş yavaş okuyun nasıl daha kolay anlayacaksanız öyle okuyun yani yavaş okuyun. Başlangıçta dev romanlar değilde daha basit kitaplar okumanızı öneririm. Sessiz okurken karşılaştığım bir sorun vardı iç sesimi susturamıyordum yani odaklanamıyordum. Sonrasında çözümü sesli okuyarak buldum. Gelin bugünde sesli bir şekilde bir kitap okuyalım. Zaten ülkemizde kitap okuma ve bilgi edinme konusunda afrika ülkeleriyle yarışıyor. Hadi biz genç beyinler olarak bunu sırtlayabiliriz. Ayrıca insanın kendini geliştirmesi kadar güzel bir şey yok.

Bugün sizlere kitap okuyarak odaklanma nasıl olur onu anlattım. Bana sormak veya söylemek istedikleriniz varsa hemen alt kısımda bulunan yorum kısımından yada iletişim kısmında rahatça ulaşabilirsiniz. Sizleri seviyorum. Görüşmek üzere!

Yazar Hakkında

Umut Ali Alaraş

Merhaba Ben Umut, Türkiye'nin Antalya ilinde yaşıyorum. Futbol hakemliği ve boş zamanlarımda webmasterlik yapıyorum. Aynı zamanda makale yazarlığı yapıyorum. Akdeniz Üniversitesi Mekatronik okumaktaydım.

Bir Yorum Yap