Teknoloji

Netflix Nedir ve Ne İşe Yarar?

Netflix

Son zamanlarda sinema severlerin en çok yönelttiği sorulardan biri de  “Netflix nedir ve ne işe yarar?” sorusu olmuştur. Bu yazımda edindiğim tecrübeler doğrultusunda sizleri aydınlatmaya çalışacağım. Bu uygulama ile ilk tanışmam Vestel markalı televizyon satın almamla başladı. Televizyon kumandasında yer alan Netflix tuşuna bastığımda bir çok film afişi gördüm. Haliyle bir sineme sever olarak uygulama oldukça ilgimi çekti.  Netflix nedir sorusuna yanıt ararken ve uygulamayı incelerken kendimi bir anda üyelik sayfasında buldum. Bu uygulama ilk ay ücretsiz olarak çalışmaktadır. Birbirinden güzel bir çok filmi 1 ay boyunca HD kalitede izleme olanağı tanımasıyla sinemaya düşkün olanların gözdesi haline gelmiştir. Edindiğim deneyimler sonucunda gerçekten verilen paranın hakkını son derece alacağınız, güzel bir uygulama olduğunu söylemem mümkün. Eminim ki sizler de çok severek kullanacaksınız.

Netflix Nedir?

Netflix Nedir?

Netflix’e Nasıl Üye Olunur?

Birbirinden güzel ve güncel filmleri izlemek için uygulamasına üye olmak gerekmektedir. Peki nasıl üye olunur? Bu uygulamaya üye olmak için pek çok seçenek bulunmaktadır. Eğer televizyondan giriş yapılıyorsa ilk girişte üyelik seçeneği direk olarak karşınıza çıkacaktır. Eğer bu seçeneği göremediyseniz ayarlar kısmından üyeliği başlatmak mümkündür. Üyelik için bazı bilgilere ihtiyaç duyulacaktır. İsim, soyisim ve kredi kartı bilgileri gibi… Eğer bilgisayardan üye olunacaksa uygulamanın sitesine giriş yaparak karşınıza çıkan üye ol butonuna basmak yeterli olacaktır.

Unutmadan söyleyeyim Aile paketide var bu paketi alarak aileniz ile beraber izleyebilirsiniz. Hatta arkadaşlarınız ile ortak alıp farklı oturumlar açarak hiç birinizin etkilemeyecek şekilde kullanabilirsiniz.

Netflix Ücreti Nasıl Ödenir?

Ücretli bir uygulama olarak bilinmektedir. Paketler izleme kalitesine göre değişkenlik gösterir. Ultra HD formatın 39.99 TL olduğunu söyleyebilirim. Peki ücret nasıl ödenir? Uygulamaya giriş yaparken üyelik esnasında kredi kartı bilgilerinin girilmesi zorunludur. Eğer kart ayarlarınız yurt içi ödemelere açık ise uygulama ücreti karttan kendi kendine çekilmektedir. Bunun için ek bir şey yapmaya gerek yoktur.

Bugünki konumuzda sizlere Netflix nedir ne değildir onları anlatmaya çalıştım. Bir sorunuz varsa yorum atmaktan çekinmeyin. Hoşçakalın!

Yazar Hakkında

Umut Ali Alaraş

Merhaba Ben Umut, Türkiye'nin Antalya ilinde yaşıyorum. Futbol hakemliği ve boş zamanlarımda webmasterlik yapıyorum. Aynı zamanda makale yazarlığı yapıyorum. Akdeniz Üniversitesi Mekatronik okumaktaydım.

Bir Yorum Yap