Teknoloji

NEDEN MACBOOK – MACBOOK AİR NASIL?

Apple MacBook Nasıl

Apple bildiğimiz üzere telefonlarda liderliğini koruyor fakat ya bilgisayarları nasıl? MacBook alınır mı? Yada neden MacBook almalıyız? Aklınızdaki soruları yanıt verebilmek için bu makaleyi yazıyorum. Öncelikle senelerden beri Apple kullanıcı olarak sadece telefonlarını kullanıyordum fakat 1 aydır Macbook Air kullanıyorum. Özet olarak ben çok memnunum çünkü işimi yeterince görüyor ve çok hızlı. Hızlı olmasının sebebi SDD disk kullanılıyor buda bilgisayarı jet hızına ulaştırıyor.

Neden MacBook?

Bu soruyu neden Apple diye de sorabiliriz aslında. Apple çok iyi senkronize çalışıyor. Bu gibi sebeplerden dolayı çalışma bilgisayarı olarak MacBook alabiliriz. Fakat çalışma bilgisayarı dedim. Oyun oynamak için asla almayın. Zaten oyunları oynamaz yada çok kötü bir kalite de oynarsınız. Mac almak yerine daha iyi bir oyun bilgisayarı alabilirsiniz. Mac alırsanız hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. Oyun dışında sizlere muhteşem bir performans sergiliyor.  Örnek olarak; ben video montaj yaparken hiç takılmadan minimum sorun ile işlemimi yapabiliyorum. Hatta SDD olmasından dolayı renderları müthiş alıyor. Diğer bilgisayarlar 2 saatte alırken ben 30 dakikadan daha kısa bir sürede alabiliyorum. Buda zamandan tasarruf etmemi sağlıyor. Vakit nakittir!

Apple MacBook Air

Apple MacBook Alınır mı?

MacBook Air Nasıl?

Yaklaşık 1 aydan fazladır kullanıyorum. Şuana kadar birkaç sorun oldu. Bunları dürüstçe sizlere belirteceğim. İlk olarak ısınma sorunu yaşayabilirsiniz. Yaptığınız işlemlere göre değişiklik gösterebiliyor. Mesela şuan makale yazıyorum hiçbir ısınma sorunum yok. MacBook’da başkada sorun yaşamadım. Şimdi gelelim muhteşem özelliklerine… Sevgili okurum eğer kalite istiyorsanız. Basın parayı alın bir MacBook Air neden mi? Artık bacağınız yanmayacak. Artık donma takılma yaşamayacaksınız. Kendimi bir anda Sell-Out yapıyormuş gibi hissettim. iPhone 7 Plus telefonum ile senkronize çalışıyorum. Örnek olarak; PDF hazırladım. Bunu mobile nasıl alacağım diye düşünme derdim yok. iCloud üzerinden rahatça alabiliyorum.

 

iTunes üzerinden Apple iPhone wifi şifresi bulma makalemi de okumalısınız.

Yazar Hakkında

Umut Ali Alaraş

Merhaba Ben Umut, Türkiye'nin Antalya ilinde yaşıyorum. Futbol hakemliği ve boş zamanlarımda webmasterlik yapıyorum. Aynı zamanda makale yazarlığı yapıyorum. Akdeniz Üniversitesi Mekatronik okumaktaydım.

Bir Yorum Yap