Teknoloji

Neden iPhone Almalıyım?

Neden iPhone Almalıyız?

Neden herkes iPhone alıyor? Neden iPhone Almalıyım? Gibi soruların cevapları için doğru adrestesiniz. İnsanlar devamlı teknolojinin hızlı ilerlemesinden bahsedip duruyorlar. Bunun yanı sıra her işlemin milisaniyeler içerisinde gerçekleşmesini istiyorlar. Zaman bizler için çok önemli bu doğru. Çünkü ömrümüz çok kısa ve bu ömrümüzü boşa vakit kaybederek geçirecek değiliz. Tam bu noktada bizlerin imdadına hızır gibi yetişe Apple’a selam olsun. Sevgili Steve bizler için çok çalışmış ve dâhine fikirler ortaya almıştır mesela parmak izi ile şıp diye telefonu açmak. Sadece bu mu? 3 – 5 saniyede açılan MacBooklara ne demeli? Bu arada neden MacBook makalemide okumanızı öneririm. Neden herkes iPhone alıyor sorusunun cevabını bir nevi verdik. Tek hızlı değil stabil çalışması.

Neden En Çok iPhone Tercih Ediliyor?

Gelelim sadede insanlar hız istiyorlar, donmamasını, güzel fotoğraflar çekmesi ve senkronize çalışmasını istiyorlar. Merak etmeyin bunları tek tek anlatacağım. Az öncede dediğim gibi zaman çok önemli ve biz insanlar olarak çok sabırsızız. Hemen olsun isteriz ve asla beklemeyi sevmeyiz. Tamda bu noktada iPhone bizlere umut oluyor. Ben kendim iPhone 7 Plus kullanıyorum. Çok memnum hız bakımından çok iyi diyebilirim. Henüz beni yarı yolda bırakmadı. Bu telefonumdan önce iPhone 5s kullanıyordum. Onu değiştirme sebebim ise küçük olması ve artık eskimiş olması.

Gerçekten iPhone donma sorununu en az yaşayan telefonlardan birisi. Yılda birkaç kez donabiliyor. Eski telefonum Samsung’da böyle değildi. Günlük donma yaşıyordum. Donmaması yani stabil çalışması en çok tercih edilme sebeplerinden sadece birisi. Ayrıca çok müthiş kamerası var inanılmaz anılar çekebiliyorsunuz. Bir çok fotoğraf çekebiliyorsunuz. Azıcık alta iPhone’um ile çektiğim birkaç fotoğrafı görebilirsiniz. Senkronize çalışması ise iş dünyasında çok işe yarıyor. Mesela iki Apple cihazı arasında mükemmel bir senkronize şekilde çalışıyor. Bunu detaylıca inceleyebiliriz.

 

iPhone'dan çekilen fotoğraflar

iPhone’dan çekilen fotoğraflar

iPhone Fotoğraflarım

iPhone Fotoğraflarım

Kimler iPhone Almalı?

Kalite seviyorsanız iPhone tam size göre. Gerçekten kutusunu açarken bile bunu fark edebiliyorsunuz. Apple’ın logosu bile altın orana göre çizilmiştir. Kusursuz geometri içeriyor.

Fotoğraf çekmeyi veya çekilmeyi sevenler bence iPhone’dan başka bir telefon tercih etmemeli. Yukarıda iPhone 7 Plus telefonum ile çektiğim fotoğrafları gördünüz. Neredeyse bir fotoğraf makinesi kadar verimli çalışıyor. Ayrıca portre modu çok iyi geliştirilmiş diyebilirim. Büyük ekran seviyorsanız kesinlikle Plus almalısınız. Büyük olmasına rağmen çok zarif bir telefon. Diğer markaların telefonları gibi kaba değil. Çektiğiniz fotoğrafları kocaman ekrandan rahatça görebilirsiniz. Ayrıca fotoğraflarda “Live” özelliği bulunmakta. iPhone 6s ve sonraki modellerin sonrasında bulunmakta. “Live” özelliği fotoğrafı çekerken bir iki saniyelik canlı fotoğraflar çekebilmemizi sağlıyor. Telefon sektöründe iPhone üzerine yok.

Tabii iPhone’unda bazı kusurları var yok değil mesela iPhone’da müzik dinleme gerçekten zor. Bu sebepten Spotify gibi programlara aylık olarak kira öder gibi para ödüyoruz. Bu da ayrı bir gerçek. Fakat ben sizlere iPhone ücretsiz müzik atma nasıl olur onun hakkında bir kaç bir şeyler yazdım mutlaka okumalısınız.

iPhone wifi şifresi bulma hakkında bilgi almak için diğer makalemi de okumalısınız.

Yazar Hakkında

Umut Ali Alaraş

Merhaba Ben Umut, Türkiye'nin Antalya ilinde yaşıyorum. Futbol hakemliği ve boş zamanlarımda webmasterlik yapıyorum. Aynı zamanda makale yazarlığı yapıyorum. Akdeniz Üniversitesi Mekatronik okumaktaydım.

2 Yorum

  • 2 senedir 6s kullanıyorum. nedense 2. senenin sonunda bi haller olmaya başladı. batarya ve ekranı garanti kapsamında değiştirildi. telefonların kullanım süresi sanki 2 seneymiş gibi. tekrar iphone almam gibi. samsung ya da sony düşünüyorum bu sefer

Bir Yorum Yap