Kişisel Gelişim

Nasıl Azimli Olabilirim? – Azimli Olmak!

Azimli Karınca!

Merhaba sevgili okurum, bugün sizlere nasıl azimli olunur bunun sırlarını anlatacağım. Bende çok azimli bir insan sayılmam. Ammaaa bazı teknikler var bunlardan bazılarını yaparsanız başarılı olabilirsiniz. Tabii bunun kesin bir yanıtı olamaz. Bu makalemde asıl önemli olan içinizdeki ışığı değil güneşi çıkarmak! Biliyorum sen aslında çok çalışkan bir insansın demi? Bende öyle diyordum kendime aslında çalışmaya başlayınca eskiden tembel olduğumu fark ettim. Unutmayın beyniniz sizin düşmanınız olabilir. Bazen derler ya her şey kafada bitiyor. Yaptığınız işi azim ile bitirmek için kafaya takmanız gerekiyor. Tüm odağınız ve verimliliğinizi oraya vermeniz gerekiyor. Bazı insanlar bu konuda doğuştan şanslı olabiliyor. Siz bu makaleyi okuyorsanız o şanslı insanlardan değilsiniz. Hadi geçelim nasıl azimli olabilirim sorusunun en basit cevaplarına.

Bu arada başarılı olmanın yollarını kendimce anlattım okumak isterseniz diye bırakıyorum buraya. https://www.umutalialaras.com.tr/basarili-olmanin-yollari-nelerdir/

Nasıl Azimli Olabilirim?

Azimli Olmak İçin Asla Vazgeçme!

Azimli Olmak İçin Standartlarınızdan Sapmayın!

Azimli çalışmak için kendinizi bir seriye sokun. Örnek olarak; Ben siteme cuma ve pazar günleri makale gireceğim. Benim serimde bu olurda bir Cuma standartımdan saparsam olmaz. İnsan beyini buna yönelik değil. Fakat devamlı yaparsanız zihniniz sizi zorunlu kılacaktır. Hedeflerinizi yapabileceğiniz kadar koyun. Yani ben her gün makale yazacağım diye düşünseydim hedefim bu olsaydı eminim yapamayacaktım. Özetle gerçekçi hedefler koyun en azından kafanızda geçenin yarısını yapın. 10 yapacaksanız 5 yapın.

Beynini YEN!

Kafanın içinde dönen saçma sapan fikirleri boşver, unut gitsin. Yok beş dakika sonra yaparım yarın yaparım DEME! Bunlardan uzaklaş çünkü şimdi yapmazsa asla başarılı olmayacaksın. Asla azimli bir insan olamayacaksın. Kafana koyduğunu yapacaksın. Beyninizin sizi tembelliğe itmesine izin vermeyin. İçindeki güneşi çıkarmak için o zayıf beynini yenmelisin. Az önce beyninizim size düşman olabilir demiştim. Bahsettiğim şey tam olarak buydu.

İşinize Odaklanın

Azimli olmak için odak çok önemli. Yani ben öyle düşünüyorum. İşe odaklanmak veya yapmak istediğinize kafanızı koyarsanız başarılı olmanız kaçılmaz olacaktır. Odaklanın ama dikkatinizi dağıtın çünkü farklı bakış acısına sahip olmalısınız. Kimselerin görmediği ince ayrıntıyı fark etmelisiniz. Odaklanma nasıl artar makalemi de okumak isterseniz diye bırakıyorum.

 

Hadi hedeflerinize kafayı takarak başarılı olmanın zamanı. Azimli olun! Ve yorum atmaktan çekinmeyin Sağlıcakla!

Yazar Hakkında

Umut Ali Alaraş

Merhaba Ben Umut, Türkiye'nin Antalya ilinde yaşıyorum. Futbol hakemliği ve boş zamanlarımda webmasterlik yapıyorum. Aynı zamanda makale yazarlığı yapıyorum. Akdeniz Üniversitesi Mekatronik okumaktaydım.

Bir Yorum Yap