Yaşam - Sağlık

Maden Suyunun Faydaları

maden suyu 810x573 - Maden Suyunun Faydaları

Doğal maden suları insan vücuduna çok faydalıdır fakat fazla tüketilmemesi gerekmektedir. Maden suyunun içerisindeki mineraller vücudumuzdaki bir çok noktada yarar sağlıyor. Özellikle kalsiyum insan için çok önemlidir. Kalp ve damar sağlığı, kemik sağlığı ve sinir iletileri için çok fayda sağlamaktadır. Magnezyum ise stres ile başa çıkabilmemiz için bize yardımcı olmaktadır. Soda vücudumuzdaki sıvı dengesinde çok önemli roller oynuyor diyebilirim. Florür’de diş sağlığımız için önemli fakat bunun çok fazla tüketilmesi çok hastalığa yol açmaktadır. İçinde bulunan karbonat ise sindirim sistemimize destek olmaktadır.

 

Maden Suyu Kilo Verdirir Mİ?

maden suyu kilo 300x169 - Maden Suyunun FaydalarıKilo verdirir diyemem ama kilo vermenizde yardımcı olabilir. Açlık hissettiğiniz zamanları 1 adet maden suyu tüketin bakalım işe yaracak mı? Bence yaracak bunun sebebi obezite olan insanlar devamlı açlık hissederler fakat aç değillerdir. Susadığımızda da açlık hissettiğimizi biliyormuydunuz? İçtik ve hala açık bu gerçek açlıktır. Az önce belirttiğimiz geri dönüp bir daha okuyun aç karnına için demiyorum. Açlık hissettiğinizde mesela yemek yediniz 1 saat sonra tekrar acıktınız bu doğal bir şey değildir. Tabi insan dan insana değişiklik gösterebilir.  1 saatin sonunda 1 tane soda için bakalım işe yaracak mı. Unutmadan söyleyeyim düzenli öğün tüketin. Düzensizlik size saçma sapan kilolar aldıracaktır. Doğru sıvı alımı da çok önemli bu konuda maden suyu bizlere yardımcı olacaktır. Her gün en az 10 bardak su 1 – 2 şişe maden suyu tüketebilirsiniz. Aman dikkat edin su zehirlenmesi geçirmeyin.

Kilo problemleri olan için bir yazı yazmıştım. Buyurun beklerim: Kolay Yağ Yakma Yöntemleri

Maden Suyu Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Öncelikle markasına bakılmalı. Adı duyulmuş bilindik markalardan alınmalı. Örneğin kızılay maden suyu gibi. Daha sonra şişelenmesi dikkat edilmeli genelde günümüzde iyi şişeleniyor fakat bir kontrol etmeliyiz. Maden suların kapağı açılmazsa kesinlikle bozulmaz. Bozulursa yapay maden suyudur. Bu yüzden almadan kapağına ve kapatılma sistemine özellikle bakılması gerekiyor.

Bugün sizlere maden suyu hakkında bazı küçük bilgiler verdim. Merak ettikleriniz veya sorularınız varsa yorum atmaktan çekinmeyiniz. Sağlıcakla kalın!

Kaynakça:  Uzman Tv – Maden Suyu Tüketimi Hakkında Sorulanlar

Yazar Hakkında

Umut Ali Alaraş

Merhaba Ben Umut, Türkiye'nin Antalya ilinde yaşıyorum. Futbol hakemliği ve boş zamanlarımda webmasterlik yapıyorum. Aynı zamanda makale yazarlığı yapıyorum. Akdeniz Üniversitesi Mekatronik okumaktaydım.

1 Yorum

  • Bende de obezite başlangıcı mevcuttu. Bu ilerledi ve şeker hastalığına kadar devam etti. Diyet ve spor il düzelttim. Fakat sürekli yemek yemek istiyordum. Nefsime hakim olup sürekli su ve maden suyu içmeye karar verdim.

    Maden suyu içtiğimde açlığı bir nebze olsa da yatıştırmıştı. Ayrıca maden suyu içmek eklem ağrılarına iyi gelmektedir. Ben haftada 2 adet 6lı Beypazar Maden Suyu alıyorum.

    Sağlığınızı koruyun.

Bir Yorum Yap