Dizi - Film

La Casa de Papel Nasıl Dizi

la casa de papel - La Casa de Papel Nasıl Dizi

Bugünkü makalemde sizler için yeni bir dizi önerisi sunacağım. Dizinin adı La Casa de Papel. Özellikle de son zamanlarda bu dizinin adını herkesten duymak kaçınılmaz oldu. İspanyol yapımı bir dizi olan La Casa de Papel yeni çıkan bir dizi olduğundan izlemek çok fazla zamanımı almadı. Bir arkadaşımın önerisiyle izleme kararı aldım. Açıkçası izlediğime pişman olmadığımı söyleyebilirim. Çünkü ülkemizde yapılan pek çok diziye göre çok daha anlamlı ve senaryo açısından çok güçlü. Oyuncuların yetenekleri ise tartışılmayacak kadar harikulade… Bölümler ve sezon arasında inanılmaz bir bağ var. Bu bağ insanı sabırsızlıkla yeni bölümü izlemeye itiyor. Sonra bir bakmışsınız ki sabah olmuş ve Netflix orjinal içeriği olan La Casa de Papel sezon sonuna gelmişsiniz… “Peki şimdi ne olacak?” sorusunu sormaktan kendinizi alamıyorsunuz. Dizi temposunun bir hayli yüksek olması 2. sezonu sabırsızlıkla beklemenize sebebiyet veriyor.

Peki La Casa de Papel 2 sezonunda neler olacak ?

Dizinin ilk sezonu izleyenlerin de bildiği gibi 13 bölümden oluşmakta. İzlemek isteyenler için konuyu kısaca özetlemek isterim. İlk sezonun 1. ve 2. bölümleri genellikle darphane soygununu planlamakla geçiyor. 3. bölümde ise tempo oldukça yükseliyor ve nihayet kahramanlarımız o meşhur darphanenin soygunu için girişimde bulunuyor. Tabi ki soygunun beyin kısmını üstlenen profesörün emeklerini de göz ardı etmemek gerek. Planın her bir parçasında ayrı bir heyecan söz konusu olduğundan Tokyo, Rio, Berlin, Moskova, Denver, Oslo, Helsinki ve  Nairobi karakterlerini sanki kendi içinizden biri gibi hissetmeniz de kaçınılmaz oluyor. Son zamanların en popüler dizilerinden olan La Casa de Papel kısacası her yönüyle insanı mest eden özel bir yapım. İzlemeyenlerin bir an önce bu zevki tatmalarını tavsiye ederim.

Yazar Hakkında

Umut Ali Alaraş

Merhaba Ben Umut, Türkiye'nin Antalya ilinde yaşıyorum. Futbol hakemliği ve boş zamanlarımda webmasterlik yapıyorum. Aynı zamanda makale yazarlığı yapıyorum. Akdeniz Üniversitesi Mekatronik okumaktaydım.

Bir Yorum Yap