Yaşam - Sağlık

Kolay Yağ Yakma Yöntemleri

esnemehareketlerilkiloverdidirimii17kasim 10 - Kolay Yağ Yakma Yöntemleri

Kolay Yağ Yakma Yöntemleri

Günümüz fastfood yiyeceklerden herkes fazla fazla kilolarıyla dolanmaya başladı. Buna bende dahilim. Kolay yağ yakma nasıl olur neler yapmalıyız bugün size anlatacağım. Şu diyet bu diyet değil. Kendimde deneyip bizzat sonuç aldığım bazı yaptığım işlemleri size de anlatacağım fakat yine de bir diyetisyene başvurmak en iyi yöntemdir. Aşağıda anlatacaklarımız amatör bilgilerdir. Bunların hiç bir garantisi yoktur genel olarak sağlığa zarar vermez ama insandan insana değişir. Günümüzde yağ yakma zor gibi gözükse de aslında iyi bir çalışmayla yağ oranımızı oldukça iyi düşürebiliriz.

 

esneme 300x250 - Kolay Yağ Yakma Yöntemleri

Hadi geçelim nasıl yağ yakabilirim?

BOL SU İÇEREK YAĞ YAKMA

Bol su içmek kendimiz için çok önemlidir zaten günde en az 3 litre su içmeliyiz. Su içmek yaz aylarında terlememiz sebebiyle çok faydalıdır. Tuzdan uzak durmayınız. Bol terlemeniz sonucu büyük oran tuz ve su kaybederiz. Özellikle koşu esnasına büyük ölçüde tansiyonumuz düşebilir. Akıllı telefonlarda bolca su içmemizi hatırlatan uygulama var bunları yüklemenizi tavsiye ederim. Bize devamlı su içmemiz gerektiğini hatırlatarak çok işimize yarar. Ayrıca limonlu su içmekte yarar sağladığı düşünülmektedir.

 

SPOR YAPARAK YAĞ YAKMA

hizli yag yakmak icin etkili yontemler 2 14888034007681 634x350 300x166 - Kolay Yağ Yakma YöntemleriKilo vermek için yani yağ yakma için spordan vazgeçmememiz gerekiyor. Spor sağlımızı düzene sokması için yapılması gereken işlerden en önemlisidir. Sabah 20 dakika yada 30 dakika gibi aç karnına sahil de bir temiz hava yürüyüşü yapılabilir. Yürüyüşün sonunda esneme hareketleri de yapabilirsiniz. Bu hareketler işinize yarayacaktır. Haftada iki güne bir koşu yapın. Bu koşuda hız olarak değil yavaşça yapabilirsiniz. Yaşınız 50 üzeriyse geçmişte bir spor hayatınız olmadıysa yürüyüş yapmanızı tavsiye ediyorum. Koşu ve yürüyüş yaparak yanımıza en az 1 litre su almalıyız. Her zamanki gibi spor sonrası esnemek hareketleri yapınız. Şınav ve mekikte çekebilirsiniz.

Yüzerek Yağ Yakma çok etkili yöntemlerde birisidir. Günde 25 dakikalık bir yüzmeyle yağ yakabiliriz.

 

Yukarıda bulunan bilgileri uygulayarak kolay yağ yakma işlemini yapabilirsiniz fakat yediğimizi dikkat etmediğimiz sürece bu yazılanları yapmanızın hiç bir faydası yoktur. ÖNEMLİ! Konumuzun başında belirttiğimiz için diyetisyene gitmeniz en sağlıklı olandır. Ayrıca yağ yakıcı hap kullanmanızı asla tavsiye etmiyorum.

 

Yazmamı istediğiniz başka bir konu olursa yorum olarak yada iletişim kısmından benim ile iletişime geçebilirsiniz. Hoşçakalın!

 

Yazar Hakkında

Umut Ali Alaraş

Merhaba Ben Umut, Türkiye'nin Antalya ilinde yaşıyorum. Futbol hakemliği ve boş zamanlarımda webmasterlik yapıyorum. Aynı zamanda makale yazarlığı yapıyorum. Akdeniz Üniversitesi Mekatronik okumaktaydım.

1 Yorum

  • Kolay Yağ Yakma hakkında enfes bilgiler paylaşmıssınız. yağ yakıcı hap kullandım bir süre önce keşke ilk yazınızı okumuş olsaydım kullanmazdım.

Bir Yorum Yap