İnternet

Kişisel Blog Nedir?

Kişisel Blog Nedir?

İnsanlar ilgi duydukları konularda yazı yazmayı çok severler. Bu nedenle kişisel bloglar her geçen gün daha da popülerleşmektedir. Peki kişisel blog nedir?

Ben de uzun süredir, ilgi duyduğum konularda insanlarla etkileşimde bulunmak için çeşitli yollar aradım. Bu nedenle aklımda sürekli dönüp duran “Kişisel blog ne demek” sorusu aslına bakıldığında benim için bir dönüm noktası oldu. Teknoloji, futbol, sağlık konuları ve sosyal medya konusundaki bilgi ve birikimlerimi sizlerle paylaştığım bir platform oluşturmak benim için paha biçilemez bir olaydı. Öyle ki kişisel blog diğer bloglara nazaran standartların dışına çıkmış bir sistemdir. Mesela bir moda bloğu insanlara sadece moda konusunda bilgiler verirken, kişisel blogların ilgi duyulan her konuda bilgiler veren yapısı vardır. Kişisel olarak hangi konu hakkında yazmak istiyorsanız, yazmak konusunda özgürsünüz. Bu nedenle tek yönlü ve tek bir konuya odaklanan bloglar açmak yerine kişisel konularda edindiğiniz deneyimleri, diğer insanlarla da paylaşabileceğiniz kişisel blogları tercih etmenizi öneriyorum.

Kişisel Blog Özellikleri Nelerdir?

Eğer bir blog açmayı düşünüyorsanız düşünmeniz gereken ilk konu hangi alanda insanlar için daha faydalı bilgiler sunabileceğiniz olmalıdır. İlgi duyulmayan konularda yazı yazmak çoğu zaman sıkıcı bir durum olduğu için içerik üretmek konusunda çeşitli sıkıntılar yaşamakta kaçınılmaz olacaktır. Kişisel bloglarda konu sınırlaması yoktur. Hangi konuda daha donanımlı ve doğru bilgiler verebileceğinizi düşünüyorsanız o konuda özgürce yazabilirsiniz. Aynı zamanda kişisel blog sahipleri ve  ben de dahil olmak üzere, eminim ki kendimize ait bir köşenin olması bizleri çok mutlu ediyordur.

En ucuz kişisel blog nasıl açılır yazımı okumak için tıklayınız.

Yazar Hakkında

Umut Ali Alaraş

Merhaba Ben Umut, Türkiye'nin Antalya ilinde yaşıyorum. Futbol hakemliği ve boş zamanlarımda webmasterlik yapıyorum. Aynı zamanda makale yazarlığı yapıyorum. Akdeniz Üniversitesi Mekatronik okumaktaydım.

Bir Yorum Yap