Teknoloji

İphone’de WordPress Kullanmak

img 3625 e1509617622465 - İphone’de Wordpress Kullanmak

Benim gibi ios işletim sistemi yani iphone kullanıyorsanız wordpressi kullanmak biraz zor olabiliyor bu açıdan işinizi kolaylaştıracak bir app yani uygulama tanıtacağım. Geçen günlerde bir araştırma yaparak elde ettim bilgileri bugün sizlere anlatayım dedim.  Bildiğimiz üzere wordpress bir websiteniz varsa bilgisayar üzerinden yönetmemiz çok basit fakat mobilden wordpress kullanmak zor olabiliyor. Bu zorluğu bende yaşadım siteme atılan yorumlara hızlıca cevap verebilmek için bu uygulamayı yükledim diyebilirim. Sadece yorumlar için değil gerek daha kullanışlı olması gerek hızlı olması da iyi artılarından bazıları. Bir siteniz varsa devamlı mobil olarak erişmeniz çok önemlidir. Kullanıcı veya ziyaretçilerinize önem göstermek, onlara saygı duymak zorundasınızdır. Hadi geçelim İphone’dan Nasıl WordPress Kullanılır sorusunun cevabına. WordPress uygulamasının bağlantısı için buraya tıklayabilirsiniz.

img 3617 169x300 - İphone’de Wordpress Kullanmak

İlk Adım Olarak APPSTRODEN İNDİRMEK

İphone telefonumuzdan app storeye giriyoruz. Uygulama arama kısmına “WordPress” yazıyoruz. İlk sıradaki WordPress uygulamasına tıklıyoruz. Gayet güvenilir çünkü WordPressin kendi uygulaması. Daha sonra indirme butonlarına basarak indiriyoruz. Belli bir süre inmesini beklememiz gerekiyor.

img 3626 e1509617587496 257x300 - İphone’de Wordpress Kullanmak

Hadi şimdi giriş yapalım.  Giriş kısmından problemler yaşabilirsiniz fakat bunu bu makale’nin altına yorum atarak beraber çözebiliriz. Giriş yap butonuna basıyoruz. WordPress’e kayıtlı olan e postamızı yazıyoruz yada dilersek site adresimizi de yazarak giriş yapabiliriz ben e posta ile giriş yapmayı tercih ediyorum. E postamı girdikten sonra bana posta olarak bir bağlantı gönderecekler. Yaklaşık iki dakika içerisinde geliyor fakat benim postamdan spam postaların arasına düştü bulmak biraz zor oldu.  Ekranımıza gelen WordPress açılsın mı? Sorusuna evet’e basıyoruz. Artık sitemizi bağladık rahatça sitemize erişim sağlayabileceğiz.

 

Bu gün ki makalemde sizlere İphone telefondan nasıl wordpress’e bağlanılır onu gösterdim.  Bu konu  veya başka bir konuda sorunlarınız olursa benim ile yorumlardan iletişime geçebilirsiniz. İyi günler dilerim!

Yazar Hakkında

Umut Ali Alaraş

Merhaba Ben Umut, Türkiye'nin Antalya ilinde yaşıyorum. Futbol hakemliği ve boş zamanlarımda webmasterlik yapıyorum. Aynı zamanda makale yazarlığı yapıyorum. Akdeniz Üniversitesi Mekatronik okumaktaydım.

Bir Yorum Yap