Teknoloji

İphone’da Kayıtlı Wifi Şifresi Öğrenme

iphone se 21 - İphone’da Kayıtlı Wifi Şifresi Öğrenme

Merhaba sevgili okuyucu, Kimi zaman çok lazım olan apple wifi şifresini bulamayız. İphone’da wifi şifresi bulma diğer telefonlara nazaran daha zor fakat bunu sizin için araştırdım buldum. Birazdan göstereceğim yöntem iPadlerde wifi şifresi ile aynı. Günümüzde o kadar unutkan olduk ki bazen wifi şifresini bile unutur hale geldik. Aslında yapacağımız yöntem çok basit bir yöntemdir fakat bilmeyen için zor. Hadi geçelim İphone’da wifi şifresi bulmaya!

İphone’da Wifi Şifresi Bulma Yöntemleri

iPhone Wifi Şifresi Bulmak

iPhone Wifi Şifresi Bulma

iPhone direk Wifi şifremizi bulmanıza izin vermez. Bunun için bazı işlemler yapmamız gerekiyor oldukça kolay aslında.App Store’da birçok uygulama bulunuyor fakat bunların birçoğu işe yaramıyor. IPhone’da wifi şifresi bulmanın tek yolu Mac bir bilgisayarınızın olması gerekiyor. Eğer ki Mac bir bilgisayarınız varsa ilk olarak ayarlar menüsüne girin. Daha sonra ise iCloud’a tıklayınız. Bu kısımdan Anahtar Erişim Zincirini aktif hale getirdiniz.

Şimdi MacBook bilgisayarınızdan CMD + BOŞLUK tuşlarına basarak Anahtar Erişim Zinciri diye arama yaparak Anahtar zincirine ulaşınız. Artık işin sonuna geldik sayılır bulmak istedim yaz Wifi şifresi ağına sağ tık yaparak “Bilgi ver”’e tıklayınız. Daha sonra parolayı göster deyiniz. Yukarıda bulunan yöntem aslında çok basit fakat MacBook Bilgisayar olmadan bu işlem yapılmıyor fakat birisinden ödünç alarak bu işlemi yapabilirsiniz.

İletişim kısmından bana ulaşan arkadaşlar MacBook yok başka bir yöntem var mı diye soruyorlar. Maalesef arkadaşlar şu an için yok ama olursa ilk olarak buraya yazacağım. Fakat şöyleki iOs 11 ile birlikte gelen yeni bir Apple özelliği işinizi görebilir. Birazdan aşağı kısımdan anlatacağım. Ayrıca iPhone müzik atma hakkında bilgi verdiğim bir makalem var isterseniz okuyabilirsiniz.

Apple Cihazlar Arası Wifi Şifresi Paylaşma Yöntemi

iOs 11de Apple cihazlar arası wifi şifresi paylaşma yöntemi geldi. Tabii Apple için geç oldu fakat bunu yapan ilk işletim sistemi diyebilirim. iPhoneden diğer iPhone wifi şifresi paylaşmak için; Wifi bağlanacak olan cihazı açın. Ayarlar kısmından wifi kısmına girin. Ağa Bağlan’a basın fakat bekleyin diye cihazımıza bildirim gelecek. Onayladıktan sonra wifi şifrenizi karşı apple cihazla paylaşacaksınız. Bu sadece telefon için değil tüm iOs işletim sistemi olan cihazlarda yapılabilir.

Yapamadığınız çözemediğiniz sorunlarınız olursa yorum atmaktan veya iletişim kısmından bana bulaşmayı unutmayınız. Hoşça kalın!

Yazar Hakkında

Umut Ali Alaraş

Merhaba Ben Umut, Türkiye'nin Antalya ilinde yaşıyorum. Futbol hakemliği ve boş zamanlarımda webmasterlik yapıyorum. Aynı zamanda makale yazarlığı yapıyorum. Akdeniz Üniversitesi Mekatronik okumaktaydım.

Bir Yorum Yap