Teknoloji

İphone’de Kayıtlı Wifi Şifresi Öğrenme

iphone se 21 - İphone’de Kayıtlı Wifi Şifresi Öğrenme

Kimi zaman çok lazım olan wifi şifresini bulamayız. İphone’da wifi şifresi bulma diğer telefonlara nazaran daha zor fakat bunu sizin için araştırdım buldum. Günümüzde o kadar unutkan olduk ki bazen wifi şifresini bile unutur hale geldik. Aslında yapacağımız yöntem çok basit bir yöntemdir fakat bilmeyen için zor. Hadi geçelim İphone’da wifi şifresi bulmaya!

 

iPhone format atma için!

İphone’da Wifi Şifresi Bulma

iPhone Wifi Şifresi Bulmak

iPhone Wifi Şifresi Bulma

IPhone direk Wifi şifremizi bulmanıza izin vermez. Bunun için bazı işlemler yapmamız gerekiyor oldukça kolay aslında.App Store’da birçok uygulama bulunuyor fakat bunların birçoğu işe yaramıyor. IPhone’da wifi şifresi bulmanın tek yolu Mac bir bilgisayarınızın olması gerekiyor. Eğer ki Mac bir bilgisayarınız varsa Ilk olarak ayarlar menüsüne girin. Daha sonra ise iCloud’a tıklayınız. Bu kısımdan Anahtar Erişim Zincirini aktif hale getirdiniz.

 

Şimdi MacBook bilgisayarınızdan CMD + BOŞLUK tuşlarına basarak Anahtar Erişim Zinciri diye arama yaparak Anahtar zincirine ulaşınız. Artık işin sonuna geldik sayılır bulmak istedim yaz Wifi şifresi ağına sağ tık yaparak “Bilgi ver”’e tıklayınız. Daha sonra parolayı göster deyiniz. Yukarıda bulunan yöntem aslında çok basit fakat MacBook Bilgisayar olmadan bu işlem yapılmıyor fakat birisinden ödünç alarak bu işlemi yapabilirsiniz.

Yapamadığınız çözemediğiniz sorunlarınız olursa yorum atmaktan veya iletişim kısmından bana bulaşmayı unutmayınız. Hoşça kalın!

Yazar Hakkında

Umut Ali Alaraş

Merhaba Ben Umut, Türkiye'nin Antalya ilinde yaşıyorum. Futbol hakemliği ve boş zamanlarımda webmasterlik yapıyorum. Aynı zamanda makale yazarlığı yapıyorum. Akdeniz Üniversitesi Mekatronik okumaktaydım.

Bir Yorum Yap