Teknoloji

iPhone’a Müzik Atma Nasıl Yapılır?

iPhone 7 8 X Müzik atma

Merhaba sevgili okuyucu, bildiğimiz üzere iphone’a müzik atma androidlere müzik atmaktan daha zor. Android işletim sistemi her bakımdan daha kolay. iOsda müzik atma işlem biraz uzun ve zor olabilir fakat alıştığınızda kolayca atabileceksiniz. iPhonede müzik dinlemek zaten baş belası olmuş durumda. Youtube desen istediğimiz verimi veremez. iMusic ve Spotify desen para göz. Bunun gibi sebeplerden dolayı iphone’a müzik yükleme en iyisi. Hem reklamsız hem de internet harcamadan müzik dinleyebiliyoruz. Bu arada müzik yükleme işlemini anlatmadan belki işinizi görür diye okumanızı tavsiye ediyorum. iPhone’da kayıtlı wifi şifrelerini görme merak ediyorsanız mutlaka okuyunuz.

iPhone müzik yükleme işlemine geçmeden önce bu işlemi bilgisayardan yapabildiğimiz için bir bilgisayara ihtiyacımız var. Daha sonra bu bilgisayara iTunes’i indirin. iTunes indirmek için tıklayınız. Unutmadan söyleyeyim daha önce bu işlem ile iPhone’a müzik yüklediyseniz eski müzikleriniz silinecektir. Tekrardan aynı müzikleri atacağız. Biliyorum bu işlem can sıkıcı olabilir.

iPhone’a Müzik Nasıl Yüklenir?

İlk olarak iPhone’nun orijinal kablosu ile telefonu bilgisayara bağlayın. Orijinal olmasının sebebi sahte kablolar işe yaramayabiliyor. Sonra iPhone’a müzik atma işlemi için iTunesi açıyoruz.

  • İlk olarak açılan iTunes ekranında telefonunuz otomatikman tanımlanması gerekiyor. Peki tanımlandığını nereden anlayacağız? Alttaki görselde ok ile gösterilen kısımda telefon simgesi yani telefonunuz gözüküyorsa işlem tamamdır.
iPhone'a Müzik Atma

iPhone Müzik Yükleme

  • Bu kısımda iPhone simgesine tıklayınız. Açılan pencereden “Müzikleri ve videoları elle yönet.” Seçeneğine tik işareti verin. Ardından uygula butonuna basınız.Sol menüde var olan “Aygıtlar” kısmından Müziklere tıklayınız. Bu alanda iPhone’nunuz varsa olan müzikler karşınızda çıkacaktır.
iPhone'a Müzik Atma - ip 7

iPhone Müzik Nasıl Yüklenir – 2018

  • Bu bölümde tek yapmanız gereken işlem istediğiniz müzikleri bilgisayarınıza indirip sonrasında sürükle – bırak yöntemiyle müzik atmanız olacaktır. Fakat tam olarak iPhone’a müzik atma işlemimiz tamamlanmadı.
  • Tüm istediğimiz müzikleri iPhone’a attığımız zaman sol alt kısımda bulunan “Eşzamanla” butonuna basıyoruz. Böylece iPhone’a müzik atma işlemimiz tamamlanıyor.
iPhone'a Müzik atma

iPhone Müzik Yükleme İşlemi

MacBook Air alınır mı ve neden MacBook Air yazımızda okumak isterseniz tıklayın. Görüş ve yorumlarınız benim için çok önemli dilerseniz alt kısımdan yorum atmayı veya iletişim kısmından bana ulaşabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Umut Ali Alaraş

Merhaba Ben Umut, Türkiye'nin Antalya ilinde yaşıyorum. Futbol hakemliği ve boş zamanlarımda webmasterlik yapıyorum. Aynı zamanda makale yazarlığı yapıyorum. Akdeniz Üniversitesi Mekatronik okumaktaydım.

Bir Yorum Yap