Teknoloji

İphone Format Atma

iphone 6 format atma resim - İphone Format Atma

iPhone Format atma nasıl olur bugün sizlere onu anlatacağım. IPhone format atmak diğer Android telefonlara göre daha kolaydır. iPhone telefon sıfırlamak aslında tamamen sıfırlama bileceğimiz anlamına gelmemektedir. Bunun sebebi ise iClouddur. iCloud sıfırlama olmadığından dolayı bir nevi telefonumuzu tamamen iPhone fabrika ayarlarına getiremiyoruz. Aslında çok da işe yarıyor. Çünkü mesela telefonumuzu sıfırladığımızda WhatsApp’ı mı veya fotoğraflarımız gitmiyor. Rehberimiz tamamen kalıyor ve bunun için herhangi bir işlem yapmanıza gerek yok. Apple bizim için zaten bunları yedekliyor. Birazdan anlatacağım yöntemler ile tüm iPhone telefonlarınız. rahatça sıfırlanabilir. Yani bunun için yeni bir telefona ihtiyacımız yok ama son sürüm olması bizler için önemli. Hatta Wifi şifrelerimiz bile kalıyor. Hadi geçelim iPhone nasıl sıfırlayabilirim.

iPhone Format Atma – iPhone Sıfırlama

Ilk olarak telefonumuzun ana menüsünden ayarlar kısmına giriyoruz. Daha sonra genel seçeneğine tıklıyoruz. En altta bulunan sıfırla kısmına tıklıyoruz. bu kısım bizler için çok önemli. Tüm ayarları sıfırla dersek: Tüm ayarları sıfırlayacaktır. Telefonumuzu aldığımız hali gibi istiyorsak. Tüm içerikleri ve ayarları sil’e basıyoruz. Unutmadan söyleyeyim tüm ayarları ve içerikleri silerse bunun bir daha dönüşü olmayacaktır. Tabii telefonunuzun yedeğini daha önceden iTunes üzerinden almadıysanız.

iphone nasıl formatlanir 300x169 - İphone Format Atma

Evet arkadaşlar bugünkü konumuz iPhone nasıl sıfırlanır onu anlattım. Eğer yapmadıysanız ya da soracağınız herhangi bir şey varsa yorum olarak atmaktan çekinmeyin. Sağlıcakla kalın.

Yazar Hakkında

Umut Ali Alaraş

Merhaba Ben Umut, Türkiye'nin Antalya ilinde yaşıyorum. Futbol hakemliği ve boş zamanlarımda webmasterlik yapıyorum. Aynı zamanda makale yazarlığı yapıyorum. Akdeniz Üniversitesi Mekatronik okumaktaydım.

Bir Yorum Yap