Güncel

İnternetten KYK Kredi Borcu Nasıl Sorgulanır?

kyk borcu nasıl sorgulama - İnternetten KYK Kredi Borcu Nasıl Sorgulanır?

Üniversite yıllarımızda Gençlik Spor Bakanlığı maddi açıdan imdadımıza yetişti. Tabii kyk borcumuzun ne kadar olduğunu merak ediyor olabilirsiniz. Bu gün sizlere internetten kyk borcu nasıl sorgulanır? onu anlatacağım. Ödeme miktarı ve ödeme tarihlerini de oradan görebileceğiz. Bu işlemi yaparken E-devlet’i kullanacağız bunun için şifrenizi biliyor olmanız gerekiyor.

KYK yani Kredi Yurtlar Kurumu maddi ve barınma bakımından bir çok öğrenciye yardımı bulunmakta. Ucuz yurtlar, Kredi ve geri ödemesiz olarak verilen burslar olarak çok yardımı dokunmuştu. Kyk bursu alan öğrencilerin çok şanslı olduğunu söyleyebilirim bende kyk kredisi almıştım. Kredilerin ödeme gününü geçirmemenizi öneririm. Çok büyük yaptırımları olmasa da bize gününde yatan parayı bizde gününde geri ödemeliyiz.

E-Devletten KYK Kredi Borcu Nasıl Sorgulanır?

Öncelikle turkiye.gov.tr adresine giriyoruz veya mobil uygulamasını uygulama mağazanızdan indirerekte girebilirsiniz. Karşımıza çıkan “Kurumlar” seçeneğine tıklıyoruz.

kurumlar 1024x516 - İnternetten KYK Kredi Borcu Nasıl Sorgulanır?

Ardan G harfine gelerek Gençlik Spor Bankanlığını bulup tıklıyoruz.

g harfi 300x163 - İnternetten KYK Kredi Borcu Nasıl Sorgulanır?

Hizmetler sayfasının üst kısmında Öğrenim / Katkı Kredisi Geri Ödemesi Sorgulama seçeneğine tıklıyoruz.

gg 300x263 - İnternetten KYK Kredi Borcu Nasıl Sorgulanır?

Açılan sayfada “Ödeme Bilgileri”ne tıklıyoruz.

deme bilgileri 300x40 - İnternetten KYK Kredi Borcu Nasıl Sorgulanır?

Bu sayfadan kyk geri ödeme tarihlerini öğrenebilirsiniz.  Hangi ayda ödeyip hangi ayda ödemenizin biteceğini göreceksiniz. Sayfanın en alt kısmına indiğiniz taktirde toplam borcunuz ve ne kadar ödenecek göreceksiniz.

toplam 300x48 - İnternetten KYK Kredi Borcu Nasıl Sorgulanır?

Bugün sizlere internetten kyk kredi borcu nasıl sorgulanır konusunu anlattım. Bana sormak veya söylemek istediğiniz bir şey varsa yorum olarak atmaktan çekinmeyin. Sağlıcakla kalın!

Yazar Hakkında

Umut Ali Alaraş

Merhaba Ben Umut, Türkiye'nin Antalya ilinde yaşıyorum. Futbol hakemliği ve boş zamanlarımda webmasterlik yapıyorum. Aynı zamanda makale yazarlığı yapıyorum. Akdeniz Üniversitesi Mekatronik okumaktaydım.

1 Yorum

Bir Yorum Yap