İnternet

İnternet Hızı Nasıl Artar

internet hızı nasıl artar - İnternet Hızı Nasıl Artar

Bu makalemi yeniden yazdım yenisini okumak için: İnternet Hızı Nasıl Artar 2018

Verimli bir şekilde internet kullanmak için internet hızı çok önemlidir. Hızlı internet sayesinde hem zamandan tasarruf edebilir hem de zevkli bir şekilde internet kullanabilirsiniz.

Hızlı internet için en önemli husus servis sağlayıcısından hızlı bir internet erişimi satın almaktır. Çünkü alınan hizmetteki hız genelde daha az uygulanmaktadır. Bir de adil kullanım kotası eklenince internet hızı iyice düşmektedir. Hızlı bir internet için adil kullanım kotası olmayan Turknet hızlı internet paketleri tercih edebilirsiniz.

Servis Sağlayıcısını Takipte Kalın

İnternet neden yavaşlar sorusunun cevabı genellikle servis sağlayıcısından kaynaklanmaktadır. Bu nedenle ilk olarak bağlantınızı kontrol etmelisiniz. Servis sağlayıcısından kaynaklanan sorunlar için servisi arayarak çözümleyebilirsiniz. Bağlantı kalitenizin arttırılmasını servis sağlayıcınızdan talep edebilirsiniz.

Modeminizin Yerine Dikkat

Ev ve işyerlerinde internet dağıtıcısı olarak kablosuz bağlantılar tercih ediliyor. Böylece her yerden her cihazla internet kullanılıyor. Ancak kablolu bağlantıların internet kalitesinin daha yüksek olduğunu söylemekte fayda var. çünkü kablosuz bağlantılarda sinyaller dış etkenlerden etkilenebiliyor.

Kapı, duvar gibi engeller modemden gelen sinyalleri engellemektedir. Bu yüzden modemi her yere eşit mesafede yerleştirmelisiniz. Her yere aynı mesafede olursa aynı kalitede bağlantı sunacaktır. Eğer belirli bir yerden internet kullanıyorsanız da modeminizi buraya yakın yerleştirebilirsiniz.

Kablosuz Ağ Bağlantınızı Seçin

Kablosuz modeme genellikle otomatik olarak bağlanılmaktadır. Ancak bu bağlantıda sinyaller yavaş veya bozuk olabilir. Çünkü etraftaki diğer bağlantılar, elektronik eşyalar ve hatta mikrodalga fırın sinyalleri dahi modem sinyallerini etkilemektedir. Bu da internetin yavaşlaması anlamına gelecektir. İnternet hızını arttırmak için kablosuz kanalınızı değiştirebilirsiniz. Etrafta kullanılan kablosuz kanalları biliyorsanız, bundan farklı bir kanal kullanmanızda yarar vardır. Kanalı değiştirmek için modeminizin ayarlar paneline girerek yapabilirsiniz. Turknet internet kullanıyorsanız servisi arayarak bilgi alabilirsiniz.

Gereksiz Yazılım Ya Da Cihazlara Dikkat

Bazen her şeyi kontrol etmenize rağmen hala internet yavaş olabilir. İnternet hızı arttırma yollarından biri de arka planda çalışan uygulamalar ya da bağlanan cihazları kontrol etmektir. Arka planda çalışan yazılımlar, otomatik olarak yapılan güncellemeler internetinizi ciddi oranda yavaşlatıyor olabilir.

Yazar Hakkında

Umut Ali Alaraş

Merhaba Ben Umut, Türkiye'nin Antalya ilinde yaşıyorum. Futbol hakemliği ve boş zamanlarımda webmasterlik yapıyorum. Aynı zamanda makale yazarlığı yapıyorum. Akdeniz Üniversitesi Mekatronik okumaktaydım.

Bir Yorum Yap