İnternet

İnternet Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

turknet internet nasıl

Merhaba sevgili ziyaretçi, 2018 yılında diğer ülkelere göre bizim ülkemizde internet fiyatları çok pahalı. Bunun bir çok sebebi var fakat en büyük sebebi ise firmaları aç gözlü davranışları ve rekabet istememelerinden kaynaklanıyor. Daha detaylı anlatacak olursam, isim vermek istediğim bir firma var. Bu firma en tepede yer alıyor ve diğer internet sağlayıcısı firmalara alt yapılarını kiralıyor. Kiralama fiyatı çok yüksek olduğundan bizlere en kötü interneti en pahalıdan satılıyor. Bu sayede müşteri cepte. Konumuza dönelim internet alırken nelere dikkat etmeliyiz bunlara bakalım.

 

Adil Kullanım Kotası!

İlk olarak kotaya bakmak gerekiyor. Sebebi ise çalışmalarınızı yaparken yada film izlerken bir anda internetin yavaşladığını. Tüm işleriniz aksayabilir. Bunun için size en uygun adil kullanım kotası sunan paketi seçmelisiniz. Aman dikkat cebiniz yanabilir. Ben adil kullanım kotası sorunu yaşamıyorum. Aylık olarak yaklaşık 500 GB internet harcıyorum. Neden adil kullanım sorunum yok? Turknet kullandığım için. Aylık 65 TL ye kotasız yani adil kullanım kotası olmayan internet kullanıyorum. Turknet nasıl diye merak ediyorsanız yazımı okuyabilirsiniz.

 

Neden Fiber İnternet Kullanmalıyız?

Eğer ki bir işletmeniz yada büyük şirketiniz varsa fiber şart diyebilirim. Nedenini merak ediyorsanız biraz detaya girerek anlatayım. Fiber demek en az kayıp yaşayan internet demek. Fiber internet kullanabilmek için internetin kullanılacağı yerde fiberoptik alt yapı olması gerekiyor. Büyük şehirlerin merkezlerinde çoğu yerinde artık var. Alt yapı sorunu yaşamazsınız fakat fiyatı sorunu yaşayabilirsiniz. İnternet hızımız neden yavaş sizde merak ettiniz mi?

Hem İnternet Hem Televizyon?

Bu seçenek aileler için birebir bu şekilde çok daha uyguna geliyor. Benim önerim bunu seçmeniz olacaktır. Tabii yukarıda bahsettiklerimede dikkat etmeyi unutmayın. Televizyon ile interneti aynı anda kullanmak sorun yaratmıyor. Bu şehir efsanesine inanmayalım artık. Unutmadan söyleyeyim televizyon girince işin içine bir çok artı oluyor fakat fiyatta aynı şekilde artabiliyor. Aslında önemli olan seçtiğiniz firma. Firmanız iyiyse (tabi bu ülkemizde çok zor) kaliteli hizmet alabilirsiniz.

 

Yazımın sonuna kadar okuduysan ne güzel. İnternet hızı arttırma hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsan yazımızda okumayı unutma. Görüş ve değerlendirmeleriniz benim için çok önemi yorum atmaktan çekinmeyin.

Yazar Hakkında

Umut Ali Alaraş

Merhaba Ben Umut, Türkiye'nin Antalya ilinde yaşıyorum. Futbol hakemliği ve boş zamanlarımda webmasterlik yapıyorum. Aynı zamanda makale yazarlığı yapıyorum. Akdeniz Üniversitesi Mekatronik okumaktaydım.

Bir Yorum Yap