Sosyal Medya

İnstagram Son Görülme Nasıl Kapatılır?

instagram son görülme kapatma

İnstagram günümüzde en sık kullanılan sosyal medya araçlarından biri olduğu gibi İnstagram son görülme kapatma konusu da akıllara takılanlardan biri oluyor. Her gün yüzlerce kere tıkladığımız hatta bir türlü çıkmak bilmediğimiz İnstagram üzerinde son giriş tarihinin bulunmasını istemeyen pek çok kişi son görülme durumunu kapatmak ya da gizlemek istiyor.

Whatsapp ve Facebook’tan sonra bu özelliği bünyesine dâhil eden İnstagram, kullanıcılarına son görülme hizmeti sunuyor. Pek çok kişi tarafından tercih edilen İnstagram her geçen gün yeniliklerine bir yenisini daha ekleyerek güncelliğini korumaya devam ediyor.

İnstagram Hesap Silme

Peki, İnstagram Son Görülme Özelliği Nasıldır?

İOS ve Android kullanıcılarına sunulan son görülme özelliği ile birlikte instagram kullanıcıları tarafından ‘’görüldü’’ özelliği aktifleşti. İnstagram’a en son ne zaman girdiğinizi gösteren sistem şimdilik sadece gönderilerinize etiketlediğiniz kişiler ve hızlı mesajlaştığınız kişiler tarafından görülebiliyor. Yani DM attığınız kişilerin son görülme durumlarını görebileceğiniz gibi mesaj attığınız ya da hikayesine etiketlendiğiniz kişilerde sizin aktif olup olmadığınızı ve ne zaman aktif olduğunuzu görüntüleyebiliyor.

Pek çok kişi açısından kötü bir haber olan İnstagram son görülme durumu, kısa süre önce hayatımıza girmiş olsa da kapatma imkanı olan bir özellik oluyor. Arkadaşları ve çevresi tarafından son giriş yaptığı zamanın görülmesini istemeyen kişiler instagramda son görülme özelliği kapatma imkanına sahip.

İnstagram Son Görülme Özelliği Nasıl Kapatılır?

İnstagram son giriş tarihinizi gösterdiği halde bu özelliği kapatmak istiyorsanız sadece ayarlar kısmına gelmeniz yeterli oluyor. Takipçiniz olsun olmasın DM ile sizinle iletişime geçen herkes sizin son görülme zamanınızı görüntüleyebiliyor. Son görülme özelliğinizi sadece birkaç kişiye değil sizi takip etsin etmesin herkese kapatmak zorunda olacağınız gibi bu özelliği devreden çıkarmanız içinde birkaç ayar yapmanız yeterli oluyor.

  • İnstagram son görülme özelliğini kapatmak için ilk olarak İnstagram hesabınıza giriş yapmanız gerekmektedir. Karşınıza çıkan sayfadan ‘’Profil’’ kısmına gelerek buradan gerekli ayarlamaları yapabilirsiniz.
  • Profil kısmından karşınıza çıkan sayfadan ‘’Ayarlar’’ kısmına gelebilirsiniz. Buradan ‘’Seçenekler’’ kısmına tıklamanız gerekir.
  • Seçenekler kısmından ‘’Hareket Durumunu Göster’’ kısmını aktifken kapatmanız halinde son görülme özelliği tamamen kapanacaktır.

İnstagram son görülme nasıl bakılır ve aktif kişiler nasıl görülür konusunda bilginiz olmadığında etiketlendiğiniz gönderilere bağlanabilirsiniz. DM yani hızlı mesajlaşma kısmına da gelerek buradan size mesaj atan kişilerin son görülmelerini de görüntüleyebilirsiniz.

Son görülme özelliği ile birlikte pek çok özelliği de bünyesine dahil eden instagram şu anda Facebook ve Whatsapp gibi uygulamalarında özelliklerini kendi bünyesine almaya çalışıyor. Bu anlamda özellikleri tek tek deneyerek kullanıcı deneyimlerini değerlendiren İnstagram, önemli gördüğü ve kullanıcıları tarafından beğenileceğini umduğu özellikleri dahil ediyor. İnstagram haberleri ve gelişmeleri ile ilgili bilgileri internet üzerinden takip edebileceğiniz gibi son görülme özelliğini sizde kapatabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Umut Ali Alaraş

Merhaba Ben Umut, Türkiye'nin Antalya ilinde yaşıyorum. Futbol hakemliği ve boş zamanlarımda webmasterlik yapıyorum. Aynı zamanda makale yazarlığı yapıyorum. Akdeniz Üniversitesi Mekatronik okumaktaydım.

Bir Yorum Yap