Sosyal Medya

İnstagram Mavi Tik Nasıl Alınır

instagram mavi tik

Sosyal medya hesaplarını onaylatmak isteyenlerin “İnstagram mavi tik nasıl alınır?” sorularına bu yazımızda detaylı olarak yanıt vermeye çalışacağız. Mavi rozetli instagram hesapları sizlerin de bildiği gibi onaylı hesap anlamına gelmektedir.  Bir nevi doğrulanmış hesap olduğunu söylemekte mümkün olacaktır. Öyle ki mavi tikli hesapların günümüzde sık sık ünlü profillerinde görüyoruz. En çok kullanılan sosyal medya hesaplarında mavi tik almak aslına bakıldığında kişiler için bir prestij demektir. Genellikle firmalar tarafından tercih edilen bu yöntem, insanları sahte hesaplara karşı koruyarak güvenliği arttırmaktadır. Peki instagram mavi tik nasıl alınıyor? İnstagram mavi tik alma hilesi var mıdır? Sosyal medya hesaplarından mavi tik almak için öncelikle başvuru yapılması gerekmektedir. Yapılan başvuruların ardından eğer sistem yöneticileri tarafında uygun görünürse mavi tik almak mümkün olacaktır. Öyle ki tanınmış biri değilseniz mavi tik almak sanıldığından çok daha zor olacaktır. Tanınmış kişiler ise direk İnstagram’a mail atarak hesap onaylama işlemini gerçekleştirebilirler.

İnstagram Hesabının Onaylanması İçin Gerekenler

İnstagram hesap onayı almak sanıldığı kadar da kolay bir işlem değildir. İnstagram hesabının onaylanması için gereken bazı koşulların yerine getirilmesi gerekmektedir. Bu nedenle mavi tik almak için hesabınızın tanınmış, firma ya da ticari yönünün olmasına dikkat edilmelidir. Eğer bu koşullar yerine getirilmişse, Facebook hesabını İnstagram hesabına bağlamak, Twitter hesabını İnstagram hesabına bağlamak ve İnstagram hesabının kimlik doğrulamasını gerçekleştirmek gerekmektedir. Bu adımları gerçekleştirdikten sonra hesabın onay alması daha kolay olacaktır.

Yazar Hakkında

Umut Ali Alaraş

Merhaba Ben Umut, Türkiye'nin Antalya ilinde yaşıyorum. Futbol hakemliği ve boş zamanlarımda webmasterlik yapıyorum. Aynı zamanda makale yazarlığı yapıyorum. Akdeniz Üniversitesi Mekatronik okumaktaydım.

Bir Yorum Yap