10485880 1443192595963047 3036418877972005255 n - Hakkımda

Hakkımda

Ben Kimim?

Ben Umut Ali ALARAŞ, 1997 yılında Hatay’ın Hassa ilçesinin Aktepe köyünde dünyaya geldim. Daha sonra Antalya’nın Alanya ilçesine taşındık. İlk ve orta öğretimimi Hacıkadiroğlu İ.ö.o’da okudum. Liseyi ise Alanya Endüstri Meslek Lisesinde okudum. Meslek Lisesinde Elektrik – Elektronik, Güvenlik Sistemleri çıkışlıyım. Aynı zamanda telefon santralleri ve yaygın sistemleri işlerini de biliyorum.

Üniversite

Akdeniz Üniversitesinde Mekatronik okumaktayım.

Hobiler

Hobimlerim arasında film ve dizi izlemek başta gelir. Daha sonra web siteleriyle uğraşmak ve makale yazarlığı da yapmaktayım.

Futbol Hakemliğim!

2016 yılında başladığım hakemliğime ömrümün sonuna kadar devam etmeyi düşünmekteyim. Tff sitesindeki lisansım ise:  http://www.tff.org/Default.aspx?pageID=72&hakemID=1921309

Yaptığım İşler:

İlk olarak 2010 yılında bir blog sitesi açmıştım daha sonra internet radyoculuğu yaptım. İnternet radyoculuğunda Turkrapfm.net ve Radyo Rhyme’da radyoculuk yaptım. 3 sene kadar yaşımın küçük olması sebebiyle pek bir ileri gidememiştim. Bu sırada ben bir çok şey öğrendim yıl 2011’de ilk kişisel blogumu blogspot üzerinden açtım. Halen o blogum duruyor. Biraz ileri sararsak ilk web sitemi tam olarak açmıştım. Buda farkında olmadan viral blog şekilinde açtığım kişisel blogumdu. Domainim yani alanadım ise koalabey.com’du. Maddi yetersizliğim ve okulumdan dolayı kapatmak zorunda kalmıştım. Aradan tam bir yıl sonra Bilgimatinesi.com’u açtım onuda maddi sorunlar dolayından kapattım. Daha sonra bir çok sağlık sitesi ve teknoloji sitesi açtım. Bu arada ücretli olarak makale yazarlığına başladım. Maddi yetersizliğimden dolayı yarının yemek parasını çıkarıyordum. Ve günler geldi geçti. 2017 ağustos 27’de tarihinde bu blogumu açtım.

Bana ulaşmak isterseniz admin@umutalialaras.com.tr veya sitemde bulunan İletişim kısmından bana rahatlıkla ulaşabilirsiniz.