Oyun

FortNite Fps Arttırma

Fortnite fps arttırmak

Fortnite 26 eylül tarihinde çıktı. Ülkemizde de çok büyük bir kitleye ulaştı. Tabii bizlerin bilgisayarı bu onun güzelliğinin yanında sönük kaldı. Bu yüzden araştırdığım ve denediğim bazı fortnite fps arttırma yollarını anlatacağım. Unutmadan söyleyeyim bilgisayarınız kötüde olsa bir çok çözüm var yazımı sonuna kadar okumanızı tavsiye ediyorum.

Fps Nedir?

Öncelikle fps nedir onu bilelim. Frame Per Second, saniye başına düşen görüntü sayısıdır. Bu insan gözünde en fazla 24tür fakat bunun oyun ile gözümüz arasında çokta bir bağlantı yoktur. Eğer düşük fpsde olursanız oyunda bir çok görüntü bozukluğu olmaktadır. Bence oyunlar en fazla 60 fps almak yeterli olacaktır. ( Kendim 45 fpsde oynuyorum.)

FortNite Fps Arttırma

FortNite Fps Arttırmak

Fortnite Fps Ayarları

Oyunumuza giriş yaptıktan sonra ayarlar menüsünden “Görüntü” kısmına giriyoruz. Buradaki ayarları bilgisayarımız kötü düzeydeyse en düşük yapın. Bu şekilde oynamayı deneyiniz. Eğerki olmadı yine fps düşükse pencere modunda oynamanızı öneriyorum yani fullscreen değil. Çünkü pencere modunda daha rahat çalışıyor diyebiliyorum bende bu modda oynuyorum. Ayrıca Fps sabitlemenizi öneriyorum. Fps drop yani ani fps düşüşleri yaşamamanız için bu daha sağlıklı bir seçenek olacaktır.

Fps Arttırmak İçin

Öncelikle temizlik imandandır diyerek bilgisayarımızı temizleyelim. Kasamız var ise açın güzelce bir fön makinesi ile temizleyebilirsiniz. Laptop varsa garantiden çıkarmadan arka kapağını açıp bir temizlemenizi öneririm. Bu işlem bilgisayarımızın hava yollarının açılmasını sağlayacaktır. Dolayısıyla ısınma sorununu bir nebze çözecektir. Laptoplar için bir soğutucu almanız iyi olacaktır. Kasa kullananlar ise kasaları açık bir vaziyette hatta ben içerisine vantilatör tuttuğumu bile biliyorum. Isınma bilgisayarda önemli derecede fps düşüklüğüne yol açmakta.

Şimdi ise bilgisayarımızın içini temizleyelim. Windows 8.1 ve 10 kullananlar virüs programlarınızı kaldırın bence çünkü çok gereksiz işler yapmaktalar. Windows’un kendisine ait Defender var zaten bu işinizi görür. CCleaner ile temizleyin ne var ne yok silin. Gereksiz programları da kaldırın. Hafiflesin bilgisayar biraz.

Masaüstü fotoğrafınız ise düz siyah olsun. Görüntü ayarlarını iyice kısın. Bunu şöyle yapabilirsiniz. Bilgisayarım > Özellikler > Gelişmiş sistem ayarları > Performans > Ayarlar > Görsel Efektler > “En iyi performans için ayarla” dediğimiz zaman çok güzel olacaktır.

Bu adımları uygulayın görecektiniz Fortnite Fps sorunu kalmayacaktır. Bizzat kendim denedim ve çok iyi sonuçlar aldım. Bu yazıma yorum atmaktan çekinmeyin. Görüşmek Üzere!

Yazar Hakkında

Umut Ali Alaraş

Merhaba Ben Umut, Türkiye'nin Antalya ilinde yaşıyorum. Futbol hakemliği ve boş zamanlarımda webmasterlik yapıyorum. Aynı zamanda makale yazarlığı yapıyorum. Akdeniz Üniversitesi Mekatronik okumaktaydım.

2 Yorum

Bir Yorum Yap