Görüş - Yorum

Film Sitesi Açmak Mantıklımı

filmsitesiaçmak 810x361 - Film Sitesi Açmak Mantıklımı

Film siteleri günümüzde çok tutuluyor özelliklede ülkemizde bunun sebeplerinden bir tane üşengeçliğimiz diğeri ise maddi durumlarımız. Yalan yok çoğu yerde tabi buralar genelde avm içi oluyor. 20 – 15 tl arası değişiyor. Tabii sinemaya gittin en ucuz mısır veya cips ne kadar hiç söylemiyorum bile. Örnek olarak bir tane kutu kola 8 TL. Dışarıdaki bakkal amcada 2.5 TL nerede bunun mantığı? Az öncede belirttiğim gibi bazı zirvedeki film siteleri günlük 1 milyon kişi girip film izliyor. Film siteleri bundan hiç şikayetçi değil çok iyi paralar kazanabiliyorlar. Amaaaa bu iş yasal değil. Telif haklarına aykırı yani bir emek verilerek film çekiliyor ama karşılığında filmin korsan yayından bedava izletiliyor. Neyse geçelim konumuza.

Film Sitesi Neden Açmalıyım?

Film sitesi açmanız sizin için diğer sektörlere göre bir avantaj ve dezavantaj ile başlamanıza sebep olur. Nedir bunlar film sitesi çok fazla aranmaya sahip filmler yani siteniz günde 1 milyon kişi bile girebilir. Dezavantajı ise zaten fark edilmiş bir sektör nasıl mı? Ya tamam çok tutuluyor da adamlar bunlar senelere önceden açıp çalışıyorlar. Bunların yayında eğer paranız yoksa sizin çokta bir şansınız yok. Eğer diyorsanız yok abi ben yaparım kazancı iyi olan bir sektördür.

Film Sitesi Neden Açmamalıyım?

İlk olarak emeğe saygı duymak gerekiyor. Biliyorum bilet fiyatları çok pahalı ama emeğe saygı önemli. Sonrasında telif haklarıyla uğraşmak sizlere sıkıntılı günler yaşatabilir. Size yüklü miktarda para cezaları kesilebilir. Bu sektörün zorluğuyla uğraşacağım güzel bir fikir ile iyi bir site açılabilir.

 

 

Yazar Hakkında

Umut Ali Alaraş

Merhaba Ben Umut, Türkiye'nin Antalya ilinde yaşıyorum. Futbol hakemliği ve boş zamanlarımda webmasterlik yapıyorum. Aynı zamanda makale yazarlığı yapıyorum. Akdeniz Üniversitesi Mekatronik okumaktaydım.

2 Yorum

Bir Yorum Yap