Görüş - Yorum

Erkekler Neden Yalan Söyleyemez?

erkekler neden yalan söyler - Erkekler Neden Yalan Söyleyemez?

İlişkilerde yalan söyleyen erkekler ya da kadınlar maalesef ki oldukça alışılmış bir durumdur. Ancak bu durumun sebepleri üzerinde durmak en doğru çözümdür. Kadın ya da erkeğin hangi durumlarda yalan söyleme eğilimi gösterdiği mutlaka gözlemlenmelidir.

Genel tabloya bakacak olursak erkekler aldatma gibi büyük meselelerde iyi bir yalancı iken, sıradan şeylerde oldukça kötü bir yalancıdırlar. Kadınlar ise bir nebze daha kolay yalan söylerler. Basit şeylerde dahi yalana başvurarak erkeği kontrol altında tutmak isterler.

Erkekler Hangi Durumlarda Yalan Söyler?

Kadınların en çok merak ettiği soru erkekler neden yalan söyler? Bu sorunun cevabı her ilişki tipine göre değişiklik gösterse de genel kanılar mevcuttur. Erkekler en çok aldatma halinde yalan söylemeye meyillidirler. Bunun dışında kıskanç eş ya da sevgiliyi idare etmek, daha özgür olmak gibi hususlarda da yalan söyleyebilirler. Kadının yapması gereken eşini yalan söyleyecek hale getirecek kadar sık boğaz etmemektir. Yoksa erkeklerin yalana meyli kadınlardan daha azdır.

Erkekler Kötü Bir Yalancıdır

Kadın ve erkek yapısı karşılaştırıldığında kadınlar oldukça kıvrak zekalıdır. İşte bu durum kadını iyi bir yalancı yaparken, erkeği ise kötü bir yalancı yapar. Olaya, duruma göre bir şey uydurmak kadın için çok kolay ve inandırıcıdır. Çünkü hızlı bir şekilde düşünür ve mantığa yatacak şekilde detaylandırabilir. Ancak erkek bu konuşa pek kıvrak sayılmaz.

Erkekler daha düz düşünen kişilerdir. Bu yüzden de olan biteni olduğu gibi söylerler. Saklamaları gereken şeyleri saklamak ya da yalan söylemekte pek iyi değillerdir. Çünkü ayrıntılara önem vermezler. Bu da yalanlarının hemen anlaşılmasını, dolayısıyla kötü bir yalancı olmalarına neden olur. Bu riske girmek istemeyen erkek yalan söylemekten kaçınacaktır.

Kadınların azami şekilde dikkatli olmaları erkekleri yalan söylemekten alıcı koymaktadır. Çünkü yakalanma korkusu yaşayan erkek panik olarak, işi daha berbat edebilir. İşte erkekler neden yalan söyleyemez diyenler için kısaca özetlemek gerekirse, düz mantık oldukları ve yakalanmaktan korktukları için diyebiliriz. Erkekler hayatı daha hafife aldığı için yalan söylemeye değer çok az şey bulunur.

 

Yazar Hakkında

Umut Ali Alaraş

Merhaba Ben Umut, Türkiye'nin Antalya ilinde yaşıyorum. Futbol hakemliği ve boş zamanlarımda webmasterlik yapıyorum. Aynı zamanda makale yazarlığı yapıyorum. Akdeniz Üniversitesi Mekatronik okumaktaydım.

Bir Yorum Yap