İnternet

En Ucuz Kişisel Blog Nasıl Açılır?

Kişisel Blog nasıl açılır

Blog açmadan önce hangi alanda hizmet vermek istediğinize karar vermek zorundasınız. Peki en ucuz kişisel blog nasıl açılır? Günümüzde blog sahibi bir çok kişi bulunmaktadır. Bu tür mecralarda hizmet vermeden önce kendinize bir amaç edinmenizi tavsiye ederim. Öyle ki kişisel blog açma bir çok avantajı da beraberinde getirecektir.  Aynı zamanda blog açmanın bir amacı olmalıdır. Bu amaçlardan ilki ekonomiyle alakalıdır. Eğer kaleminiz güçlüyse, bilgi sahibi olduğunuz alanlarda ilk sıralarda çıkmanız mümkün olacaktır. Bunun akabinde sayfanıza reklam ekleyerek ek gelir elde etmeniz mümkün olacaktır. İkinci en önemli avantajı ise bir yazar olmanızı sağlayacak olmasıdır. Kişisel deneyimlerinizi anlatırken, Türkçe dil bilginizin geliştiğini ve artık çok daha kolay yazmaya başladığınızı hissedeceksiniz. Son zamanlarda bir çok şirketin bile blog sayfası bulunmaktadır. Bu da alanınızda ne kadar çok ilgili olduğunuzu hedef kitlenin anlamasını sağlayacaktır. Böylece işlerinizi de daha kolay büyütmenizde etkili bir sistem olacaktır. En ucuz kişisel blog açmak için Google’ın blog sayfalarını kullanmanızı öneriyoruz. Blog açmanın ikinci bir yöntemi ise kendi hosting ve domaininiz alarak, kendi sayfanızı oluşturmanızdır. En ucuz hosting ve domain hizmetini sağlayan bir çok firma günümüzde mevcut olarak bulunuyor.

Kişisel Blog Açmanın Faydaları

Kişisel blog açmanın bir çok faydası bulunmaktadır. Her şeyden önce bilgi ve birikiminizi arttırmada etkili bir sistemdir.  Yazı yazarken sürekli bir araştırma gereksinimi hissedeceğinizden bir yandan da araştırmacı yönünüzün geliştiğini göreceksiniz. Blog açmanın faydaları elbette ki sadece bunlarla da sınırlı değildir. Sayfanızı oluşturduğunuz andan itibaren artık sizler de bir yazarsınız. Bu nedenle yazı yazmak, dilinizi geliştirmek ve Türkçe bilginizi ilerletmek adına da çok büyük faydalarını görmeniz mümkün olacaktır.

Bir önceki konum olan Kişisel Blog Nedir?

Yazar Hakkında

Umut Ali Alaraş

Merhaba Ben Umut, Türkiye'nin Antalya ilinde yaşıyorum. Futbol hakemliği ve boş zamanlarımda webmasterlik yapıyorum. Aynı zamanda makale yazarlığı yapıyorum. Akdeniz Üniversitesi Mekatronik okumaktaydım.

Bir Yorum Yap