İnternet

En Ucuz ADSL Fiyatları İncelemesi

adsl - En Ucuz ADSL Fiyatları İncelemesi

En Ucuz ADSL Fiyatları İncelemesi

Bugün sizlere bizzat kendim deneyim ederek kullandığım adsl internetlerin fiyatlarını inceleyeceğim. Türkiye’de adsl fiyatları gerek vergilerden gerek internet sağlayıcıların aç gözlü davranışları yüzünden çok pahalı. Buna alt yapı yetersizliğini dahil edebiliriz. Bir çok sebepten kötü ve pahalı internetleri kullanıyoruz. Daha yeni yeni bazı firmalar turknet gibi firmalar ucuzdan biraz daha iyi internetler vermekte fakat bunun gibi firmalara güvenimiz az gibi. İlk olarak en çok bilinenden en az bilinen firmalara doğru inceleyeceğiz. Bir çok kaynaktan yararlanacağım en doğru bilgileri size sunmaya çalışacağım.

Alt Yapı Turk Telekom

adsl internet 300x300 - En Ucuz ADSL Fiyatları İncelemesiHerkesin bildiği üzere Türkiye’deki çoğu alt yapı Turk telekom’a ait bu sebepten dolayı internet fiyatları hep yüksek. Mantık olarak şöyle işliyor. Telekom başka bir firmaya satıyor onlarda bize yani biz hep Telekom kullanıyoruz. Bu hiç değişmiyor. Sadece isimi değişiyor fakat bazı firmalar örnek olarak Turkcell kendi alt yapı çalışmalarını yaptığını duymuştum ne kadar doğru bilemiyorum.

 

  • Tttnet Adsl – Turk Telekom

İlk olarak Fiber hızlı hepsi dahil fiyatına bakalım ne kadarmış? Turk Telekom fiyatları gibi internetleri kaliteli diyebiliriz. Limitsiz 16 mbpse kadar hız sunuyor. 50 gb adil kullanım kotası.  Aylık 86.90 TL. Bu fiyat 24 aylık. 12 aylık fiyatını bulamadım fakat daha yüksek olacaktır. Bu kampanyanın fiyatları kotası ve hızı yükseldikçe artmaktadır

Yine aynı adsl şu şekilde. 16 mbps kadar hız + 100 gb adil kullanım = 92 TL buda 24 aylık.  Yani kotası artıkça fiyatı da artmaktadır.

  • Turkcell SuperOnline

Turk Telekom’a kıyasla biraz daha ucuz diye duymuştum gelin bakalım ne kadarmış? 8 Mbps’ye kadar internet hızı. 50 gb adil kullanım. 24 aylık fiyatı 54,90 TL. Aslında bunların arasında pekte bir fark göremedim. Medyanın ve reklamların bize yansıtmasından dolayı ucuz gibi gelebilir herkese.

Turkcell’in yalın interneti ise 8 mbps kadar hız. 50 gb adil kullanım. 24 aylık fiyatı 64,90 TL. bir çok kampanyaları var fakat ben en iyilerini aralarından seçip yazıyorum.

  • TurkNet Adsl

Bildiğimiz üzere çok ucuz fiyatları bulunmaktadır. Aslında çok eskiden beri var olan bir firma fakat güven anlayışımız yok denecek kadar az. Bunu direk olarak medya ve reklamlara bağlıyorum diğer reklam firmaları direkt olmasa da dolaylı yoldan diğer firmaları kötülemekteler. Bende Turknet Adsl kullanıyorum. Fiyatları hep sabit ve paket içeriklerinde adil kullanım kotası yok. Hem fiyatı hem de adil kullanımı yok. Çok iyi dediğinizi duyar gibiyim. Taahhütsüz, Adsl ve Kotasız internetin fiyatı 59.90 TL. Aslında hızı 35 mbps fakat bu vdsl ben evimde adsl kullanıyorum adsl hızı ise 16 mbps.

Yazar Hakkında

Umut Ali Alaraş

Merhaba Ben Umut, Türkiye'nin Antalya ilinde yaşıyorum. Futbol hakemliği ve boş zamanlarımda webmasterlik yapıyorum. Aynı zamanda makale yazarlığı yapıyorum. Akdeniz Üniversitesi Mekatronik okumaktaydım.

2 Yorum

Bir Yorum Yap