Dizi - Film

En Son Ne İzledim: Yanlış Anlama

yanlış anlama 810x540 - En Son Ne İzledim: Yanlış Anlama

Bu filmin fragmanını izlediğimde diğer filmlere bakmadan direkt olarak bu film girmeliyim dedim. Sebebi size oyuncu kadrosuydu. İlker Ayrık ve Şevket Çoruh vardı fakat büyük bir hayal kırıklığına uğradım. Bu iki büyük oyuncunun da filmde sadece 1 tane sahneleri vardı. Ben filme girerken çok güleceğimi Çakallarla Dans filmlerindeki gibi olacağını düşünmüştüm. Açıkçası bu filmde komikti fakat daha iyi olabilirdi. Film güzel emekler verilerek çekilmiş bu çok bariz belli. Giriş ve gelişmenin bir birinden bağımsız olan bu filmde sonuçta çok güzel diyemeyiz. Hadi geçelim filmimize.

Yanlış Anlama Filmi Nasıl?

Film genel olarak güzel fakat bariz yapılan saçma hatalar vardı. Bunlardan birisi genç birisini yaşlandırmaya çalışmışlar ama hiç olmamış. Bunun yerine gerçekten yaşlı bir isim kullanılabilirdi yada çok daha iyi makyaj yapılabilirdi. Bu film ilk sahnesinde anlamıştım ben çok beğenmedim daha iyisi yapılabilirdi.  Hakan Bilginin olması çok iyiydi tam rolünün adamı diyebilirim. Az öncede belirttiğim gibi film oyuncu kadrosu bakımından sıkıntılı gibi gözüküyor. Belki film için bir oyuncu bulamadılar. Neyse oyuncu kadrosunu daha fazla eleştirmeyeceğim. Senaryo oldukça güzeldi fakat filmin başını ve ortasını daha bağlantılı yapmalılardı. Mesela yaşlı dedemizin gençliğinde bir iki kesit olabilirdi. Senaristlerde bizleri güldürdü fakat asıl olay düşündürürken güldürmek. Filmde Azerice ve Türkçe kelimelerin farklı anlamlara geldiğinden dolayı bazı komik sahneler vardır. Örneğin: Sok aslında Azericede meyve suyu demektir. Bunun gibi çok vardır. Bunlardan bolca yararlanılmış. Filmde hiç bahsetmek istemediğim bir kaçırılma sahnesi de vardı. Hadi yaptınız da birazcık uzun tutsaydınız bari?

 

Bugün sizlere Yanlış Anlama filminden bahsettim. Yeni girecek filmlere gideceğim ve bunları bu bloğunda yazacağım. İyi okumalar. Hoşça Kalın!

Yazar Hakkında

Umut Ali Alaraş

Merhaba Ben Umut, Türkiye'nin Antalya ilinde yaşıyorum. Futbol hakemliği ve boş zamanlarımda webmasterlik yapıyorum. Aynı zamanda makale yazarlığı yapıyorum. Akdeniz Üniversitesi Mekatronik okumaktaydım.

1 Yorum

Bir Yorum Yap