Dizi - Film

En Son Ne İzledim: Thor Ragnarok

thor ragnarok marvel 810x424 - En Son Ne İzledim: Thor Ragnarok

Marvel filmleri deyince benim için akan sular durur. Bence dünyadaki en iyi film şirketi. Geçtiğimiz günlerde Thor Ragnarok vizyona girdi. Filmin ilk fragmanı yayınlandığında zaten muhteşem ötesi bir film olacağı o zamandan belliydi. Thor karakteri çok sevilen bir süper kahraman ama benim favorim IronMan tabi ki. Gönül isterdi bu filmde İronMan’ı de görelim. Onun yerine Hulk, Loki ve Doctor Strange vardı. Bu arada Doctor Strange filmini de izlemenizi tavsiye ederim. Filmin çekimi ve bazı komik sahneler filmi bölse de gayet iyiydi. Zaten Hulk hala bir filmini yapmadılar böyle giderse yapmayacaklar gibi duruyor. Thor filminde gördüğümüze sevindik. Sanırım Hulk’un yayın ve dağıtım hakları başka bir şirkette çekim hakları Marvel’da olduğundan yeni filmi biz unutalım. Hadi geçelim filmimize fakat izlemeyenler okumasın çünkü spolier yiyebilirler.

Thor Ragnarok Nasıldı?

Bana kalırsa genel olarak iyiydi her marvel filmi gibi. Filmin başlarında sevimli kötü kahramanımız Loki babası  Odin’in kılığına giriyor ve babasını dünyada bir huzur evine bırakıyordu. Dedim ya sevimli kötü diye. Sonrasında Thor ile Loki dünyaya geliyorlar. Tam o esnada Doctor Strange bir mistik büyüyle Lokiyi kaçırıyor. Doctor ilk olarak burada karşımıza çıkıyor. Çok bölüm bölüm anlatmak istemiyorum bazı kısımları atlıyorum. Thor, Doctor’un yardımıyla babasını buluyor. Bir falezin orada babası denizlere bakarken babası gerçeği thor anlatıyor. Zaten filmin tüm hikayesi burası.

thor hela 300x150 - En Son Ne İzledim: Thor Ragnarok

Babası Thor onun bilmediği bir ablası olduğunu söylüyor. Adı Hela. Hela ile babası Thor doğmadan önce bir çok savaşta beraber savaşa katılıyorlar. Babası savaşların sonunda Hela ile başa çıkamayacağını düşünür. Onu bir esir tutar yada kapatır her neyse işte. Hela gelir o esnada Odin çoktan ölmüştür. Thor çekicini Helaya fırlatır. Hela’da çekici Loki’nin deyimi ile cam gibi paramparça eder. Bu duruma bizde üzüldük. Hela ile Thor dövüşürken Ásgard’a ışınlandılar derken Thor başka bir gezegene düşer. Bu gezegende Gladyatör dövüşleri olmaktadır. Thor’un bir Valkyrie kaçırır ve onu oyunları düzenleyene satar.  Hela ise bu esnada Ásgard’ı işgal ediyor. Thor ile Hulkta bu esnada karşılaşırlar.

 

Bundan sonrasını izlemenizi öneririm diyerek makalemi bitiyorum. Sağlıcakla kalın!

Yazar Hakkında

Umut Ali Alaraş

Merhaba Ben Umut, Türkiye'nin Antalya ilinde yaşıyorum. Futbol hakemliği ve boş zamanlarımda webmasterlik yapıyorum. Aynı zamanda makale yazarlığı yapıyorum. Akdeniz Üniversitesi Mekatronik okumaktaydım.

Bir Yorum Yap