Teknoloji

En İyi İnternet Sağlayıcısı Hangisi 2018

internet - En İyi İnternet Sağlayıcısı Hangisi 2018

Teknolojinin gelişmesi ve hala da gelişiyor olması insanların internet ortamında yoğunlukla faaliyet göstermelerine neden oluyor. Mobil cihazların hayatımıza girdiğinden bu yana internet kullanımı oldukça artmış durumda ve hala da artmaya devam ediyor. İnternet hızının düşmeden ve internet kotasının kolay kolay dolmadan en iyi internet sağlayıcısı hangisi 2018 yılında da merak konusudur.

Ülkemizde faal olan internet sağlayıcıları birbirleri ile yarışır durumdalar. Gerek kampanyaları gerekse kaliteleri gibi özellikleri ile internet sağlayıcıları arasında rekabet ortamı oluşmaktadır. Bu durum internet hizmeti almak isteyenler için hangi hizmeti alsam daha iyi olur şeklinde kafa karışıklığı yaratabiliyor. Genel itibari ile yakınlarımız tarafından önerilen internet paketini kullanmaya eğilim gösteriyoruz.

Turknet Nasıl makalemi okumak isterseniz.

İnternet Firmaları Listesi

Süperonline, TTNET, D-Smart, Türknet, Vodafone ve Uydunet günümüzde bir çok kişinin kullanmakta olduğu internet firmalarıdır. Bu internet sağlayıcı firmaların özelliklerine bakılırsa birbirlerinden farklı özelliklerinin olduğuna değinilebilir. İnternet firmaları listesi doğrultusunda ilk sırayı TTNET alıyor. İnternet sağlayıcılarının az olduğu bir dönemde genel olarak insanlar TTNET firmasından nerede ise zorunlu olarak hizmet alıyorlar idi.

Firma Türkiye’de bir tek alt yapıya sahip bir internet sağlayıcısı olarak karşımıza çıkıyor. Bu nedenle Türkiye genelinin TTNET firmasından aldığı hizmet doğrultusunda firma yoğun talebi çok da iyi karşılayamıyor. Süperonline internet sağlayıcı firma hizmet talebinin oluşturulmasının ardından kısa bir süre içerisinde bulunulan adreste bağlantıyı oluşturuyor. Herhangi bir sorunda teknik destek ile iletişime geçilebiliyor ve modemin sıfırlanması o anki olumsuzluk çözülebiliyor.

Ancak fiber hızı olmasına rağmen birkaç cihazdan internete bağlanılması video izleme veya online oyun oynama aşamasında ping yükselme sorunlarını ortaya çıkartabiliyor. Bir diğer internet sağlayıcı D-Smart olup genel anlamda kullanıcılarını en memnun bırakan firmadır denilebilir. D-Smart ADLS kullananlar dahi tıpkı fiber internetten sağladıklarını burada da sağlayabiliyorlar. Genel olarak memnun müşteri kitlesi D-Smart firmasını tercih edilebilir bir marka haline getiriyor.

Fiber İnternet Firmaları

Son zamanlarda dikkatleri üzerine çeken internet firması Türknet olarak karşımıza çıkıyor. Genel olarak yaptığı kampanyalar ile anılıyor. Taahhüt vermeden bile abonelik oluşturulabilen bu firmada 150 GB AKK’li ve taahhütsüz paketler oldukça ekonomik fiyatlara sağlanıyor. Firmanın dezavantajı alt yapısının yeterli olmamasından geliyor. Yine internete hizmweti yorumlayan kişilerin bu firmayı internet dünyasında bir devrim olarak gördükleri de aşikardır. Fiber internet firmaları arasında Türknet’in biraz daha teknik alt yapıya sahip olsa hızla geniş bir müşteri kitlesine sahip olması söylenebilir. Son olarak Uydunet internet sağlayıı firma karşımıza çıkıyor. Adını pek duyurmasa da kullanıcıları tarafından beğenilen bir firmadır. Firmanın internet hizmetinin standartların üzerinde olduğu söylenebilir. Firma daha geniş alanda hizmet vermekten çok hizmet verdiği alanda kaliteyi artırma yönünde yatırıma önem veriyor ki bu da firmanın kullanıcıları tarafından yüksek bir memnuniyet kitlesine sahip olduğunu ortaya çıkartıyor.

En son yazdığım 2018 internet hızı arttırma makalemide mutlaka okumalısınız.

Yazar Hakkında

Umut Ali Alaraş

Merhaba Ben Umut, Türkiye'nin Antalya ilinde yaşıyorum. Futbol hakemliği ve boş zamanlarımda webmasterlik yapıyorum. Aynı zamanda makale yazarlığı yapıyorum. Akdeniz Üniversitesi Mekatronik okumaktaydım.

4 Yorum

Bir Yorum Yap