İnternet

En İyi Hosting Firmaları 2018

hosting - En İyi Hosting Firmaları 2018

Bir işyeri sahibi olarak şirketinizin hizmet alanını internet ortamında daha da genişletmek isteyebilir veya bir blog açarak fikirlerini ve deneyimlerinizi ziyaretçileriniz ile paylaşmak isteyebilirsiniz. Bu durumda bir hosting firmasından hizmet almanız gerekecektir. Sitelerin veya blogların dosyalarını depolayacak olan hosting hizmeti alarak sitenizin inertent ortamında ki varlığını oluşturmuş olacaksınız.

Hosting firmalarından alacağınız hizmetler doğrultusunda dikkat etmeniz gereken noktalar ile en iyi hosting firmaları 2018 yılında çalışmanızı daha da kolay hale getirecektir. Öncelikle en iyi hosting firması nasıl seçilir bu konu hakkında biraz bilgi sahibi olmak gerekir. Web hosting hizmetleri web sitelerinin aylık veri aktarımlarını, depolama alanlarını, e-posta ile ilgili bilgilerle birlikte daha bir çok özelliği müşterileri ile paylaşır. Web sitelerinin tam anlamıyla nasıl bir hosting hizmetine ihtiyaçlarının olduğunu sorulayarak işe doğru seçim yapmak önem taşır.

Depolama Alanı Ve Hosting Trafiği

Bir web sitesinin en önemli ihtiyaçlarından biri depolama alanı ve hosting trafiğidir. Ne kadarlık bir depolama alanına ihtiyacınızın olduğu ve hosting trafiğinin yoğunluğu web sitenizin faaliyeti doğrultusunda size doğru bilgiyi verecektir. Bir çok hosting firması sınırsız kavramı altında verdiği hizmet ile aslında sınırlılık gözeten hizmetlerle ne yazık ki insanları sömürebiliyorlar.

Bu sömürgeye düşmemek için hosting sağlayıcılarının sınırsız paketlerinin iyi bir şekilde incelenmesi gerekir. Her sunucunun farklı özelliklerinin olduğu unutulmamalıdır. Bir hosting firmasının sınırsız paketleri ile başka bir firmanın sınırsız paketlerinin aynı olması söz konusu bile değildir.

Hosting Uptime

Hosting uptime hosting firması seçerken dikkat edilmesi gereken diğer bir özelliktir. Eğer siteniz pasif durumda ise siz sitenşzde ne yayınlarsanız yayınlayın site ziyaretçileriniz sitenizin içeriğine erişemez. Veya sitenizin bağlantı hızının düşmesi nedeni ile ziyaretçilerin en kısa sürede sitenizden ayrılacaklardır.

Bu nedenle gerçek uptime derecesini veren firmalar ile çalışmak önem taşır. Genel olarak hosting firmaları % 99.99 uptime oranını verirler ve ancak bu oranın her zaman gerçeği yansıtmadığını belirtmek gerekir. % 99.98 veya % 99.95 gibi gerçeğe daha yakın oranlar veren hosting firmaları ile çalışmak daha doğru bir seçim olacaktır.

Web Sitesinin Açılış Hızı

Sayfa yüklenme süresi web sitesinin açılış hızını gösterir. İnternet kullanıcıları ziyaret ettikleri szitelerin en hızlı şekilde açılmasını isterler. En kaliteli web hosting firmaları ile çalışılması sitelerin açılış hızında herhangi bir sorun yaşanmamasını gösterecektir. Web sitesinin açılış hızı genel itibari ile 800 ms’yi geçmemelidir. Eğer site açılışı 3 veya 4 saniye dolaylarında seyrediyorsa bu durum site ziyaretçilerinin bekleme sabrını ortadan kaldırır.

SSL Sertifikaları

Paylaşımlı hosting kullanmak sitenin güvenilirliğini zayıflatır. Güçlü güvenlik firewall sistemlerini kullanan hosting firmaları en iyi firmalar arasında yer alır. Eğer sitenizde veri kayıpları meydana gelmiş ise belli bir ücret karşılığı sitenin yedeklenmesini sağlayan hosting firmaları da vardır ücret karşılığında yedekleyenler de vardır. Hangi hosting firması daha iyi diyorsanız hosting firması seçerken dikkat etmeniz gereken bu konulara önem veriniz.

Ayrıca benim önerim olan veridyene benim referanslı linkimden üye olursanız bana bir katkıda bulunmuş olursunuz.

Veridyen Linki https://www.veridyen.com/aff.php?aff=1405

Yazar Hakkında

Umut Ali Alaraş

Merhaba Ben Umut, Türkiye'nin Antalya ilinde yaşıyorum. Futbol hakemliği ve boş zamanlarımda webmasterlik yapıyorum. Aynı zamanda makale yazarlığı yapıyorum. Akdeniz Üniversitesi Mekatronik okumaktaydım.

Bir Yorum Yap