Dizi - Film

Çukur – Dizi Önerisi #2

ukur dizisi - Çukur - Dizi Önerisi #2

Bugünkü makalemde siz bir tane daha Türk yapımı olan dizi önereceğim. Dizimizin adı: Çukur. Show Tv’de Pazar günleri yeni bölümü yayınlanmaktadır. Tabi benim buna zamanım uymadığı için Show Tv’nin kendi internet sitesinden ücretsiz bir şekilde izleyebiliyorum. Her zamanki gibi Ay Yapımın yaptığı bir dizi. Ay yapım genel olarak muhteşem diziler ortaya çıkarmaktadır. Mesela halen yeni bölümünü beklediğim Fi Dizisi , İçerde, Karadayı, Medcezir ve Ezel dizilerini yapımını üstlenmişlerdi. Bu konuda Ay yapım bu sektörün en iyisi diyebilirim. Hadi geçelim Çukur dizisine.

 

Çukur Dizisi Nasıl?

ukur dizisi yamaç ve sena 300x169 - Çukur - Dizi Önerisi #2Çukur dizi genel olarak bayılarak izlediğim bir dizi. Bazı yerler hariç. Çukur dizisi İstanbul’un en tehlikeli mahallelerinde Koçovalı geçmektedir. Mahalleli buraya Çukur demektedir. Bunun sebebi ise bu mahalleye girenler girip de çıkmamasından dolayı. Mahalleye özel dövme bile vardır. Çukur’un babası İdris Koçovalı. İdris babamız çok zengin olmasına rağmen hala pazarcılık yapmaktadır. Aslında 4 çocuğu vardır fakat Yamaç yani dizimizin baş oyuncusu 18 yaşında evi terk etmiştir. Diziyi sizlere çok fazla spolier vermeden anlatmak isterdim ancak bu çok zor. Dizinin oyuncu kadrosu şampiyonlar ligi gibi. Kadro bile gel beni izle dedirtiyor ama benim sevmediğim bazı kısımlar var. İçerde dizisini sanki andırıyor. Dizinin bazı kısımları birebire bazı diğer dizilerden esinlenilmiş ama bu abartılmış. Bir diğer sevmediğim yani ise en vıcığından bir aşk var. Ben genel olarak aşk dizi ve filmlerini izlememde sevmemde. Adam öldürmek ve kadın satmak serbest fakat eroin satmak yasak. Buda bana saçma gelmedi değil. Bu arada Yamaç karakterini en sevilen isimlerden Aras Bulut İynemli canlandırmaktadır.

Çukur Dizisi Fragman:

Bugün size Çukur dizisini tavsiye ettim. Sizlerin de bana tavsiyeleri varsa yorum atmaktan çekinmeyiniz. Sağlıcakla Kalın!

Yazar Hakkında

Umut Ali Alaraş

Merhaba Ben Umut, Türkiye'nin Antalya ilinde yaşıyorum. Futbol hakemliği ve boş zamanlarımda webmasterlik yapıyorum. Aynı zamanda makale yazarlığı yapıyorum. Akdeniz Üniversitesi Mekatronik okumaktaydım.

Bir Yorum Yap