Tanıtım

Çankaya’da konut yatırım geri dönüş süresi 20 yıl

ankara satılık daire çankaya 810x497 - Çankaya’da konut yatırım geri dönüş süresi 20 yıl

Çankaya’nın başkent Ankara’da bulunması, bölgedeki kamu kurumları ve üniversitelerin fazlalığı, Esenboğa Havalimanı’na yakınlığı ve ulaşım olanakları ilçenin avantajlarından.

Başkent Ankara’nın en kalabalık ilçesi Çankaya, şehrin merkezinde bulunuyor. 1 milyona yakın nüfusuyla Türkiye’nin pek çok şehrinden daha kalabalık bir nüfusa sahip olan Çankaya, bu özelliğiyle dikkat çekiyor. Ankara’ya 28 km uzaklıkta olan Çankaya’yı öne çıkaran başlıca yerler ise şöyle; Anıtkabir, Kızılay Meydanı, Atakule, Kuğulu Park, Tabiat Tarihi Müzesi ve Güvenpark Anıtı.

Konut fiyat artışıyla adından söz ettiren Ankara, hem yerli hem de yabancı yatırımcıların ilgi odağında.  Hal böyle olunca Ankara’nın metropol ilçesi Çankaya da gayrimenkul yatırımcıların yakından takip ettiği yerler arasında geliyor. Kültürel ve sanatsal aktiviteleriyle dikkat çeken ilçede gayrimenkul sektörü önemli bir yere sahip. Peki, Çankaya satılık daire fiyatları ne kadar? Çankaya’nın konutta kazandıran ilçesi hangisi? İşte Çankaya’da gayrimenkul yatırımı yapmak isteyenler için önemli bilgiler…

Çankaya satılık daire fiyatları ne kadar?

Gayrimenkul yatırımcılarına pek çok fırsat sunan Çankaya satılık ve kiralık daire seçeneklerinin fazla olduğu Ankara ilçelerinden. Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre, Çankaya ilçesinde ortalama konut metrekare fiyatları 2 bin 487 TL olurken, konut yatırım geri dönüş süresi 20 yıl olarak hesaplanıyor. 2018 yılı emlak endeksi ve bölge raporunda, Çankaya satılık ev fiyatı ortalama 100 metrekare için, 186 bin 508 TL ile 310 bin 800 TL arasında değişirken, ortalama konut satış fiyatı ise 248 bin 677 TL olarak belirtiliyor.

Çankaya kiralık daire fiyatları ne kadar?

İlçede memur ve üniversite öğrenci sayısının fazla olması kiralık daire talebini artırıyor. Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre, Çankaya kiralık ev fiyatı ortalama 100 metrekare için, 784 TL ile 1.306 TL arasında değişirken, ortalama kira fiyatı 1.045 TL olarak gösteriliyor.

Çankaya’nın konutta kazandıran mahallesi: Seyranbağları

Çankaya’nın satılık konut fiyatı en çok artan mahallelerinin başında Seyranbağları geliyor. Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre, Seyranbağları satılık konut piyasasında son bir yılda satılık konut fiyatları yüzde 0.42 artış gösterdi. Seyranbağları Mahallesi’nde ortalama konut metrekare fiyatları 2 bin 24 TL olurken, konut yatırım geri dönüş süresi 19 yılı buluyor. 2018 yılı emlak endeksi ve bölge raporunda Seyranbağları’nda satın alınan 100 metrekarelik bir konutun ortalama fiyatı, 151 bin 833 TL ile 253 bin 100 TL arasında değişiyor.

Yazar Hakkında

Umut Ali Alaraş

Merhaba Ben Umut, Türkiye'nin Antalya ilinde yaşıyorum. Futbol hakemliği ve boş zamanlarımda webmasterlik yapıyorum. Aynı zamanda makale yazarlığı yapıyorum. Akdeniz Üniversitesi Mekatronik okumaktaydım.

Bir Yorum Yap