Teknoloji

Bulaşık Makinesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

bulaşık makinesi - Bulaşık Makinesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bulaşık makinesi özellikle kadınların hayatını kolaylaştırmaktadır. Bulaşık makinesi hayatımızı kolaylaştırır ayrıca bizlerin su tasarrufu yapmasını sağlar.Bulaşıkları elde yıkamak hem zor hem de çok su kaybettirir. Aynı zamanda daha hijyenik yıkama sağlar. Daha vakit kaybedeceğiz, daha az su harcayacağız hemde elektrikten tasarruf edeceğiz.Günümüzde bulaşık makinesi üreten markalar bir yarış içerisindeler. Bu sebepten dolayı oldukça ucuz fiyatlara kaliteli makineler bulabiliriz. Makinenin kendisi kadar kullandığımız deterjanı da önemlidir.

bulaşık makinesi alırken nelere dikkat etmeli 300x172 - Bulaşık Makinesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bulaşık Makinesi Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Öncelikle ekonomik olsun isteriz hatta deriz ki makinenin program sayısı o kadar da önemli değildir.Ne kadar sürede iyi kadına bilemeyiz. Aslında program sayıları çok önemlidir.Bulaşık makinelerinde kısa programlar oldukça önemlidir. Yukarıda belirttiğim gibi hem zaman hem de tasarruf için. Dereceleri fazla olan makineleri tercih etmeliyiz.Günlük yemek yaparken kullandığımız malzemeler oldukça yağlı. Bu yağların sağlıklı ve hijyenik bir şekilde temizlenebilmesi için derecenin yüksek olması gerekiyor.Ucuz bir makine almak Bardak ve tabakları zarar verebilir. Örneğin bardaklarını çizilebilir. Bakın ucuz bir makine dedim ekonomik bir makine demedim.Hatta kalitesiz alırsanız kireçlenmeler bile olabilir kireçlenme lekeleri görebilirsiniz. 2 programlı makineleri tavsiye etmiyorum açıkçası hiçbir işinize yaramayacak. Alacağınız makine da otomatik yıkama programı olmasına dikkat ediniz. Otomatik yıkama programları sensörler ile hareket ederler be bulaşıklar nasıl oldukça güzel yıkanır.

 

Bulaşık Makinelerinde Otomatik Yıkama Programı

Nedir bu bulaşık makinesi otomatik yıkama dediğinizi duyar gibiyim. Az önce belirttiğim gibi sensörleri sayesinde bulaşıklarınızı olabildiğince hijyenik yıkar. Nasıl mı? Tabaklarınız özellikle olmak üzere diğer bulaşıklarınızı üzerindeki yağları sensörleri yardımı ile ölçer. bu ölçüm sonucunda yıkamasını ona göre yapar. Az yağlı Tabaklar bardaklar daha düşük derecede yıkanır. Börek yaptığınız tepsi çok yağlı olacağından sensörler bunları anlayarak yüksek derecelerde yıkar. Özellikle kalabalık aileler ve öğrenci evlerinde şu bardakları bir defa kullanılır ve hiç kullanılmaz. Makine bunu sensörleri yardımı ile algılayarak oldukça düşük sıcaklık da yıkar.

Bulaşık Makinelerinde Yarı Yük Opsiyonu

Bulaşık makinelerinde yarı yük opsiyonu üst raflara bardaklarını sağ alt tarafları daha farklı bulaşıklarınızı koyarsak çok daha rahat bir şekilde yıkanabilir. Bu yüzden bulaşık makinesi alırken görüyor opsiyon olmamasına dikkat ediniz.Çok yağlı tencereler örneğin sarma yaptığımız bir tencere 70 dereceye kadar çıkabilen makineleri tercih etmeliyiz. Enerji sınıflarına dikkat ediniz. “A+, A++, A+++”  Gibi yazılar olmasına dikkat ediniz. B C D gibi bulaşık makinelerini almayınız .

Bugünkü yazımızda Bulaşık makinesi alırken nelere dikkat etmemiz gerektiğini anlattım eğer aklınızda Herhangi bir sorun varsa yorum atmaktan çekinmeyiniz.

Yazar Hakkında

Umut Ali Alaraş

Merhaba Ben Umut, Türkiye'nin Antalya ilinde yaşıyorum. Futbol hakemliği ve boş zamanlarımda webmasterlik yapıyorum. Aynı zamanda makale yazarlığı yapıyorum. Akdeniz Üniversitesi Mekatronik okumaktaydım.

4 Yorum

Bir Yorum Yap