Kişisel Gelişim

Başarılı Olmanın Yolları Nelerdir?

Başarılı Olmak

Başarılı olmak kişiden kişiye göre değişen kavramdır. Bence başarılı olmak mutlu olabilmektir belki de sizlere göre çok paralar kazanmaktır. Başarılı olmanın yollarından biriside vizyon sahibi birey olmanızdan geçer. Hatta umursamaz olmanız başarılı olmanıza yol açar. Unutmayın hep söyledim ve sonuna kadarda söyleyeceğim. Bu dünyadaki en önemli şey sizsiniz. İnsanın kendisinden başka önemli bir şeyi yoktur. Bencil olun demiyorum ama kendinizi düşünmeyi öğrenin.

 

Başarılı Olmak İçin Bencil Olun

Sevgili Youtuber Barış ÖZCAN abimin de dediği gibi insanlara HAYIR demeyi öğrenin. Çünkü başarılı insanlar en iyi şekilde hayır diyebilenlerdir. Kendinizi düşünün. Diğer insanların aptalca düşüncelerini asla umursamayın. Tabii ki insanlardan fikir alın benim demek istediğim o değil. Siz başarı basamaklarınızın başındayken insanlar size çok ağır sözler söyleyebilir. Aptalsın veya yeteneksizsin diyebilir. Umursamayın dediklerim işte bunlardan ibaret. Bu sözlükler sizi umutlarınızdan soldurmasın. Tam tersi bu sözler size güç versin. Neden bencil olun biliyormusunuz? Siz kendinizi düşününki insanlarda sizin düşünsün. Sevdiklerinize önem verin ve hayatınız da bir çok insana yermekten kaçınmayın.

Başarılı Olmanın Yolları Nelerdir

Başarılı Olmanın Yolları Nelerdir

Kararları Verirken Akıllıca Düşünmeyin

Bir çok saçma sapan araştırmaya göre insanlar düşündükleri zaman hata yaptığı söylenir. Bence doğru kararları verirken bu işi yapmış yani daha tecrübeli insanlara danışmanız çok daha iyi olacaktır. Ammaaaa insan beyni çok farklı çalışır. Hani derler ya siz iyi düşünürseniz iyi olur hah o işte. Devamlı iyi düşünün. Mutlu hayaller düşleyin. Hayalleriniz size motivasyon verecektir. Başarılı olmak için sadece çok çalışmak yetmez. Bazen şanslı olmanız gerekmekte. Herkesin yüzüne şans gülmeyebilir ama siz şansınızı kendini yaratabilirsiniz. Şanslarınız kullanırken pinti olun. Yani şans ayağınıza kadar geldiğinde onu tek seferde harcamayın. Düşünün ama akıllıca düşünmeyin. Danışın ama bildiğinizi okuyun. Çünkü sizin yüreğinizden geçen şey doğru olandır.

 

Odaklanın

Yaptığınız işe tam konsantre olun. Mesela ben maçlarıma çıkmadan önce müzik dinlerim. Motivasyon arttıracak videolar izlerim. Odaklanmamı sağlayacak kitaplar okurum. Hatta gelin bir önceki yazım olan Odaklanma Nasıl Artar? Makalemi okuyun. Sizler için elimden geleni yapmaya çalışıyorum sadece bazı şeylerin farkına varın. Odaklanmanızı bozacak şeylerden tamamen uzak durun. Aslında odaklanmak işinize dört elle sarılmaktır.

 

Başarılı Olmak İçin Emek Verin

Emeklerinizin karşılığını bir gün alacaksınız. Bu karşılık her zaman para olmayabilir bu karşılık bir insanda olabilir. Bir gün hayatınızda öyle bir insan kazanırsınız ki milyon dolarlar sizin olsa o insana değişmezsiniz. Emek vermek çok zordur herkesin yapabileceği bir şey değildir zaten bu yüzden başarılı insanlar çok azdır.

 

Nerden Başlayacağınızı Bilin

Düşünün yeni doğdunuz ilk olarak gözlem yaparak bir şeyleri öğrenirsiniz aynı bu şekilde diğerlerini gözlemleyin ve kendinize şunu söyleyin “ BEN DAHA İYİSİNİ YAPACAĞIM.”  Nereden başlanacağını bilmek işi bitirmenin yarısıdır. Düşünsenize yeni doğan bir bebek daha emeklemeden yürüyor yada koşuyor şuan için böyle bir şey olma imkanı yok. Sizde böyle olun ilk başlarda emekleyin sabır ile emekleyin. Ayaklarınız yere sağlam basana kadar koşmaya çalışmayın ama düşmekten de korkmayın. Çünkü bu gün düştüğünüzde neden düştüğünüzü bilir ve yarın asla aynı sebepten dolayı düşmezsiniz.

 

Yazar Hakkında

Umut Ali Alaraş

Merhaba Ben Umut, Türkiye'nin Antalya ilinde yaşıyorum. Futbol hakemliği ve boş zamanlarımda webmasterlik yapıyorum. Aynı zamanda makale yazarlığı yapıyorum. Akdeniz Üniversitesi Mekatronik okumaktaydım.

6 Yorum

  • Başarılı olmak için “başarı olmaya” çok takmamalıyız. İllaki öleceğiz ve kralı olsak öleceğiz yani.. Hal böyle olunca ne gamsız ne de çıldırırmışcasına sağa sola saldırılmalı. Şimdi bir tost bir dost yeter diyorum konuyu kilitliyorum.

  • Güzel yazınız için teşekkür ederim 🙂 Başarılı olmak demek her anlamda kendine inanmak demek. Mesela ben de 4 ayda 22 kilo vermiş biriyim.

  • Bence en önemlisi kendine güvenmek.Çünkü her zaman ilk adım en önemli olandır.İlk adımı sağlam atarsanız yaparım derseniz devamı geliyor ve daha azimli bir şekilde yapıyorsunuz işinizi ve başarıya daha kolay ulaşıyorsunuz.

  • Güzel içerik başarılı olmanın formüllerini saymakla bitmez. Asıl olan insanın kendisindedir, başarı kesinlikle tesadüf değildir yanı sıra bu durumun sonuc çalışmaktır. İçeriğiniz için teşekkür ederim başarılı bi anlatım olmuş.

Bir Yorum Yap