Sosyal Medya

2018 Yılının En İyi Sosyal İmleme Siteleri

en iyi sosyal imleme sitesi 810x444 - 2018 Yılının En İyi Sosyal İmleme Siteleri

Google’ın ne yapacağı belirsizken bizlerin kesin yapması gerektiği bir şey var. Sosyal İmleme , 2018 yılından neredeyse her ay bir seo güncellemesi yaptı. Neredeyse herkesin sitesi bundan etkilendi. Benim sitemde bu güncellemelerden kötü etkilenmişti fakat sosyal imleme yaparak artık istediğim konuma tekrardan getirdim.

Sosyal İmleme Nedir ve Nasıl Yapılır?

Sosyal imleme sitenizi sosyal medya sitelerinde paylaşılması anlamına gelmektedir. Gerek siz paylaşın gerek arkadaşlarınıza paylaştırın her türlü kısa vadede faydasını göreceksiniz. Eğer ki görmüyorsanız rakiplerinizi işi çoktan pişirmiş demektir. Sadece sosyal paylaşım siteleri değil forum siteleri ve sözlük sitelerinde de paylaşım yapabilirsiniz. Zaten sitelerimizde paylaş butonlarının amacı budur. Daha çok kişiye ulaşmak!

Sosyal imleme nasıl yapılır dediğinizi duyar gibiyim. Çok basit girip sitenizin bağlantısını kopyalayın ve tweet atın! Evet yanlış duymadınız. Sadece tweet atmak bile çok fayda sağlar. Tabii bu işin inceliklerini birazdan anlatacağım. Sosyal imleme konusunda uzak durmanız gereken bazı şeyler vardır. Spam yapar gibi yapmayın. Tek tek yapın sakince günde 3 – 4 tane. Her şeyin fazlası zarar. Ayrıca sosyal imleme programı gibi saçma sapan şeylerden kesinlikle uzak durun. Siteniz baamm! Diye spama girerse şaşırmayın. Ayrıca forum sitelerinde satılan sosyal imleme paketlerinde uzak durmalısınız. Bunun sebebi çeşitli sosyal imleme programlarından tek tıkla saçma sapan sitelerden imleme yaptıklarını zandediyorlar.

En İyi ve En Kolay Sosyal İmleme Siteleri

  • Reddit
Reddit

Reddit İle Sosyal İmleme

İlk sıra tabi ki sosyal imlemenin atası olan Reddit’e ait. Üye olması ücretsiz ve çok kolay. Reddit ile sosyal imleme yaparak takipçiniz yoksa bile buradan size ziyaretçiler gelebiliyor. An itibarı ile 250 milyon üyesi var. Reddit e üye olmak için tıklayabilirsiniz. Reddit en iyi sosyal imleme sitesi olarakta biliniyor.

Twitter Reddit’e kıyasla biraz düşük ama çok faydalı. Nasıl faydalı? Çok takipçiniz varsa çok işinize yarar. Yoksa canını sıkmadan iyi haberi vereyim hashtagleri kullanabilirsiniz. Hashtaglerden güzel ve kalıcı ziyaretçiler kazanabilirsiniz.

Facebook’ta bu konuda işe yarıyor. Mesela ilk adım olarak web sitenize bir Facebook sayfası oluşturun ve içeriklerinizi devamlı paylaşın.

en iyi sosyal imleme linkedin - 2018 Yılının En İyi Sosyal İmleme Siteleri

En iyi sosyal imleme sitesi LinkedIn

LinkedIn ile sosyal imleme yapmak çok basittir. Ben neredeyse her içeriğimi orada ağım ile paylaşıyorum. Sizde bunu sürekli hale getirin fakat bot gibi değil doğal bir şekilde bunu yapın. LinkedIn de sosyal imleme yaparak önemli olan bir nokta ise ağınızın geniş olması. Bunun ile ilgili güzel bir makale yazdım. LinkedIn toplu kişi ekleme makalemi okumalısınız.

Tabii ki en güzel sosyal imleme sitesini en sona bıraktım! Google’dan ücretsiz sosyal imleme yapabilirsiniz. Hemen açın bir tane Google+ hesabı içeriklerini ağır ağır paylaşın. Bir anda hepsini yapmamanızı öneririm. Günlük 1 adet en iyisi ve bunu tek bir hesaptan değil birkaç hesaptan yapabilirsiniz.

Sosyal İmleme kısaca insanların yada sizin paylaşması önermesidir. Google’ın gözünde değerli bir yere gelmek için düzenli – düzensiz olarak sosyal imleme yapın. En ucuz kişisel blog nasıl açılır diye merak ediyorsanız makalemi okumalısınız.

Yazar Hakkında

Umut Ali Alaraş

Merhaba Ben Umut, Türkiye'nin Antalya ilinde yaşıyorum. Futbol hakemliği ve boş zamanlarımda webmasterlik yapıyorum. Aynı zamanda makale yazarlığı yapıyorum. Akdeniz Üniversitesi Mekatronik okumaktaydım.

3 Yorum

  • Bence en iyi imleme sitesi Reddit. Acayip de hit getiriyor. Sanki böyle kalitesiz duruyor ama emin olun yabancılar ve Google tarafından oldukça değer verilen farklı bir internet sitesi.

  • 2018 yılına ait olan listeyi arıyordum belirtmiş olduğunuz sitelere giriş yaparak gayet başarılı bir şekilde imleme gerçekleştirdim konularınızı takip ediyorum hocam güncel yazılarınızı beklliyorum şimdiden çok teşekkür ederim.

Bir Yorum Yap