Sosyal Medya

2018 İNSTAGRAM HESAP SİLME

instagram hesap silme 2018 810x456 - 2018 İNSTAGRAM HESAP SİLME

Merhaba sevgili okuyucum. Bugün birazdan aşağıda belirteceğim gibi instagram hesabı kapatma konusu ele alacağız. İnstagram yıllar önce takvimler 2010 yılının ekim ayını gösterdiğinde ücretsiz olarak mobil mağazalarda yerini aldı. Bende 2012 yılın başlarında kullanmaya başladım. Tabii bu sırada facebook gibi delice bir fikir olduğu için insanlar sadece fotoğraf paylaşmak için telefonlarına bu uygulamayı indirdi. 2014 yılında tam olarak +300 milyon kişi aktif olarak fotoğraflarını paylaşıyordu. Daha sonrasında Facebook’un kurucusu ve sahibi olan Mark Zuckerberg tarafından satın alındı. Kesin verileri olmamakla beraber şuan yani 2018 yılında instagramda 20 milyon Türk hesabı var. Hal böyle olunca bir çok kişide instagram hesabını kalıcı olarak silmek istiyor. Hadi okumayan devam edelim ve instagram hesabımızı tamamen nasıl sileriz sorusuna cevap verelim.  

Instagram Hesabı Nasıl Silinir? 

Instagram hesabı silmek ikiye ayrılıyor. Bunlar şu şekilde bilgisayardan insagtaram hesabı silme ve telefon instagram hesabı silme şekilinde. Bu gün sizlere bilgisayardan silmeyi anlatacağım fakat telefondanda isterseniz yorum olarak belirtin onu da anlatırım fakat bilgisayardan oldukça kolay. Bilgisayar demişken aşağıda vereceğim instagram hesap silme linki ile telefonlarınızın tarayıcısı ile yapabilirsiniz. Bu işlemde oldukça kolaydır. Ayrıca android ve ios telefonlarımız içinde geçerlidir. 

Bilgisayardan İnstagram Hesabı Silme 

İlk olarak kullandığımız internet tarayıcısından instagram.com’a giriş yapıyoruz. Daha sonra instagram hesabımıza giriyoruz. Aşağıda bulunan instagram hesap silme linkine tıklayarak gidiyoruz. Direk tıklarsanızda giriş  yapmanızı isteyecektir.  

Instagram Hesap Silme Linki için tıklayınız.

İnstagram Hesap Silme 2018

İnstagram Hesap Silme

Hesap silme linkine tıkladığımızdan neden sildiğimizi öğrenmek için bir sayfaya yönlendiriliyoruz. Bu sayfaya girdiğimizde ” Çok zamanımı alıyor.” Işaretlememiz bizler için daha iyi olacaktır. Neden hesabımızı sildikten sonra instagram sayfasının en altında bulunan “Hesabımı Kalıcı Olarak Kapat” butonuna basıyoruz. Bu butona bastığımızda fotoğraflarınız, beğenileriniz, takipçiler ve takip ettileriniz yani instagram hesabınızda dair her şey silinecektir. Yakın zamanda bir hesap açacağımız zaman aynı kullanıcı adıyla üye olamayacağımızı unutmayalım. 

Benden sizlere küçük bir uyarı instagram hesabını tamamen silmeden önce bir süre düşünün çünkü  bu işlemin geri dönüşü olmayacaktır.  

Bugün sizlere instagram hesap silmeyi anlattım. Sizlere faydalı bir konu olduysa ve soracaklarınız var ise yorum atmaktan çekinmeyiniz. Hoşçakalın. 

Yazar Hakkında

Umut Ali Alaraş

Merhaba Ben Umut, Türkiye'nin Antalya ilinde yaşıyorum. Futbol hakemliği ve boş zamanlarımda webmasterlik yapıyorum. Aynı zamanda makale yazarlığı yapıyorum. Akdeniz Üniversitesi Mekatronik okumaktaydım.

2 Yorum

Bir Yorum Yap